Zobrazeno 11 až 20 z celkem 74 článků.

Sezona je ukončena. ,,Děkuji fandům, kteří nás podporovali a dodávali nám energii," říká Kašpárek

Letošní sezona je ukončena. Výkonný výbor Českého florbalu se v pátek 13. března rozhodl z důvodu vysokého rizika šíření nákazy nemocí COVID-19 ukončit sezonu 2019/2020. Co vzniklá situace znamená pro mužský ,,A" tým, který byl součástí rozehraného play-off? ,,Ani já, ani celý klub AC Sparta Praha nebere tuto záležitost na lehkou váhu a proto jsme ihned zrušili všechny tréninky a klukům ze Slovenska jsem obratem volal ať odcestují domů, pokud chtějí. Chtěl jsem, aby byli všichni doma se svými rodinami a dbali o své zdraví, protože to je to nejdůležitější," říká k aktuální situaci hlavní trenér ,,A" týmu Ondřej Kašpárek, který s týmem zakončil letošní sezonu na čtvrtém místě.

,,Bohemka v nás dokáže zapálit oheň, opět budeme hrát pro skvělé fanoušky, říká Ondřej Kašpárek

První dvě kola čtvrtfinále play-off proti Bohemians Sparta odehrála ve vší parádě, jedno utkání vyrovnanější než druhé, plné tribuny, skvělá atmosféra. Opravdový důvod pro fanoušky sledovat serii i v dalších kolech, diváci však z důvodu současné situace spojené se šířením koronaviru, budou moci zápas sledovat jen na videu. Páté kolo vysílá ČT SPORT od 20:15.

Úvod série jako řemen, první bod ale bere Bohemka

První čtvrtfinále playoff vypuklo v sobotu v 17:00 v UNYP ARENĚ a bylo se na co koukat, přesně jak diváci očekávali, nehrálo se v rukavičkách. Velmi atraktivní utkání, které dotáhla do vítězného konce Bohemka, sledovalo celkem 732 diváků.

,,Sparta neuhne," zní z kabiny Sparty, která zahájí play-off opět proti Bohemians

Po odehraném šestadvacátém kole florbalové Superligy je jasno. Sparta zakončila základní část na čtvrtém místě, také díky výhře nad Black Angels 6:5 po nájezdech. Po výběru soupeřů zbyl na Spartu pražský rival Bohemians se kterým se Sparta utká ve čtvrtfinále už potřetí v řadě. Fanoušky tak opět čeká velmi zajímavá a vyhrocená série. ,,Sparta neuhne," zní z kabiny, která do play-off vstupuje s respektem a odhodláním neuhnout z cesty k cíli, který si v letošní sezoně určila.

Po základní části čtvrtí nebo pátí, v neděli se rozhodne v Neratovicích

Letošní koncovka základní části je velmi zamotaná a rozhodne se v posledním kole. Reálně celkem 5 týmů stále bojuje o postup mezi top 8 týmů. Zdaleka ale ne všichni mají postup ve svých rukou a musí se spoléhat na výsledky ostatních zápasů. Situace Sparty je jiná, postup do play-off má tým z Podvinného Mlýna jistý. Pokud chce Sparta zakončit základní část na čtvrtém místě, musí v neděli porazit Black Angels ve výjezdním utkání v Neratovicích.

Před playoff naposledy doma, chceme jednoznačně tři body, říká Zouzal

Sparta v posledním týdnu odehrála celkem tři velmi těžká utkání a bohužel, svůj bodový cíl nenaplnila. První prohra přišla v pondělí ve Vítkovicích (1:4), následoval domácí utkání proti Chodovu, kde Sparta fantasticky dotáhla čtyřbrankový náskok soupeře na rozdíl jednoho gólu ale body zápas nakonec nepřinesl (4:5), trojice těžkých zápasů se zkompletovala v neděli proti Boleslavi, kde Sparta nezvládla zejména třetí třetinu kdy otevřela hru a snažila se dotáhnout dvoubrankový náskok. Nakonec si Sparta odvezla porážku 4:9. V neděli Spartu čeká domácí utkání proti České Lípě.

Sparta se zapojila do podpory spolku HAIMA, která pomáha onkologicky nemocným dětem

,,Spolek Haima CZ hledal dlouhodobého partnera, který by byl schopen vnímat, jak důležitá je pro onkologicky nemocné děti a jejich rodiny osvěta. Spoustu problémů, které naše malé pacienty trápí, nevyřeší jen peníze, ale vyžaduje to osobní nasazení. A protože jsme měli mezi vyléčenými pacienty několik florbalistů, napadlo nás oslovit právě Český florbal. A byli jsme moc rádi, že právě u florbalistů jsme našli porozumění a ochotu pomoci," říká na úvod Jan Blodek, předseda Haimy.

Třetí třetinu ovládla Boleslav, Sparta se vrací bez bodů

Čtyřiadvacáté kolo Superligy Florbalu znamenal pro Spartu výjezd do Mladé Boleslavi. Velmi atraktivní utkání Sparta ztratila ve třetí třetině, kdy Boleslav v 50. minutě utkání odskočila do vedení 6:3 a hned v další minutě zvýšila na 7:3 a kontrolovala tak zbytek utkání i přes to, že Sparta využila přesilovku a zmenšila tak náskok Boleslavi.