BoleslavSparta
9:4(3:1, 2:1, 4:2)
ne 16. 2. 2020 17:00 @ MSH Mladá Boleslav, Superliga florbalu, 24. kolo

Třetí třetinu ovládla Boleslav, Sparta se vrací bez bodů

Čtyřiadvacáté kolo Superligy Florbalu znamenal pro Spartu výjezd do Mladé Boleslavi. Velmi atraktivní utkání Sparta ztratila ve třetí třetině, kdy Boleslav v 50. minutě utkání odskočila do vedení 6:3 a hned v další minutě zvýšila na 7:3 a kontrolovala tak zbytek utkání i přes to, že Sparta využila přesilovku a zmenšila tak náskok Boleslavi.

Utkání v Boleslavi přineslo skvělou podívanou pro diváky. Skóre otevřel v první třetině Ježek střelou z půlky a osobních soubojů s naskakujícími vteřinami jen přibývalo. Bohužel po zbytek úvodní dvacetiminutovky se trefovala pouze Boleslav, která třetinu nakonec vyhrála 3:1. Na začátku druhé třetiny to byla opět Sparta, která inkasovala. Ve 24. minutě utkání Boleslav slavila gól na 5:1. Sparta to ale nezabalila.

Jakub Kolstrunk zařídil snížení na 2:5, navázal na něho ve třetí třetině Michal Zeman a Sparta tak držela naději na vyrovnání. Bohužel výpadek ve třetí třetině znamenal proměněné šance týmu Petra Novotného. Sparta svými chybami vybídla Boleslav k celkem čtyřem proměněným gólům a na obdržené góly už nezvládla odpovědět.

Konečné skóre se zastavilo na číslech 9:4 pro Mladou Boleslav. Další utkání odehraje Sparta doma, konkrétně 23.2. od 17:00 v UNYP ARENĚ proti České Lípě.