Vinohrady zvítězily v prodloužení. Semifinálová série je tak vyrovnaná 1:1

Ve vyrovnaném utkání nepadla přes čtyřicet minut branka. Vše podstatné se odehrálo až ve třetím dějství a následném prodloužení. V něm rozhodl devět vteřin po začátku vinohradský Tomáš Chroust. Vinohrady tak zvítězily 3:2.

Na nedělní utkání se přišly do haly na Podvinném mlýně podívat necelé dvě stovky fanoušků. Měli možnost vidět útočný florbal, který ovšem nebyl korunován žádnou brankou. Oba týmy si dokázaly během prvním dvou třetin vytvořit nespočet šancí, ale jak vinohradský Weissgärber, tak domácí Kotouček byli bezchybní.

Diváci se branek dočkali až ve třetí části. Nejprve se po chybě gólmana hostí do stoprocentní šance dostal Križko, ale byl tak překvapen, že mířil nad. Odvěké pravidlo nedáš – dostaneš platilo i tentokrát a na druhé straně vstřelil branku Tomáš Chroust.

Z vedení se však hosté neradovali dlouho. Jejich náskok trval přesně dvacet čtyři sekund. Poté napravil své předchozí zaváhání Križko a vyrovnal po přihrávce Duchka na 1:1. Oba týmy i nadále předváděli útočnou hru a šance střídala šanci.

Deset minut před koncem udeřili domácí podruhé. Duchek si za brankou několikrát prohodil míček se skvěle hrajícím Časarem, který poslal míček nahoru na Marvánka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Domácí tlačili i nadále, ale další branky se nedočkali. Dvě minuty před koncem opustil branku Weissgärber a vinohradským se během následné power play podařilo vyrovnat.

Na řadu přišlo prodloužení, které však nemělo dlouhého trvání. Devět vteřin po zahájení se k dorážce dostal Chroust a vystřelil Vinohradům vítězství.

V sobotním utkání Sparta jasně dominovala

V prvním semifinálovém utkání, které sehrálo netradičně až od 21:00 nedali domácí vinohradským sokolům žádnou šanci. V utkání zvítězili vysoko 6:1. Na vítězství se nejvíce podílel Ondřej Perušič, který zaznamenal hattrick.

Sparta vstoupila do utkání lépe a od prvním minut udávala tempo hry. Vinohrady se spíše bránili a domácí gólman Kotouček neměl tedy mnoho práce. První branka padla po krásné individuální akci Dana Moravce, který míček zavezl přes celé hřiště do útočného pásma domácích, tam jej předal Časarovi, který předložil výstavní nahrávku Pastorovi a ten se nemýlil. Dvě minuty před koncem první části se ještě prosadil Križko a zajistil Spartě dvougólový náskok.

V druhém dějství navázali domácí tam, kde předtím skončili. Minutu po zahájení se podruhé prosadil nejlepší sparťanský střelec základní části – Radek Križko. Hosté stále nebyli schopní najít recept na skvěle hrající sparťany. Nepomohlo jim ani vyloučení Perušiče a následná přesilovka.

V polovině utkání se po přihrávce Šnajdra k míčku dostal Perušič a střelou zápěstím tak načal svůj tříbrankový účet. Hosté měli následně možnost další přesilové hry, ale nedokázali s výsledkem nic udělat, naopak domácí se dostávali do šancí  v oslabení.

Ve třetí části nastala kuriózní situace, kdy domácí hráli hned třikrát po sobě v oslabení. Postupně se na trestné lavici vystřídali Križko, Kozár a Havlas. Hosté měli dokonce možnost trestného střílení. Na to šel do branky druhý brankář domácích Karel Kotoun. S nájezdem si poradil dokonale a poté se do branky vrátil znovu Kotouček.

Vinohradům se nakonec ve třetí přesilové hře v řadě podařilo vyrovnat, když se za záda Kotoučka dostala tečovaná střela. Ze strany hostů to však bylo vše. V poslední desetiminutovce přišel znovu čas Perušiče. Nejprve zvýšil po asistenci Rodiny na 5:1 a když se hosté v závěru snažili snížit při power play, tak poslal míček zkušeně přes celé hřiště a zaznamenal první hattrick v této sezoně.