SpartaChodov
3:5(0:2,3:2,0:1)
ne 13. 10. 2024 18:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 5. kolo

Sparta doma podlehla Chodovu a zaznamenala druhou porážku v řadě

V dalším napínavém utkání Superligy florbalu se Sparta Praha střetla s Chodovem, ale po těžkém boji odešla z domácí UNYP Arény poražena 3:5. Sparta měla několik slibných momentů, ale nedokázala překonat dobře organizovanou defenzivu soupeře. Chodov si díky vítězství připsal důležité body a vrátil se zpět do hry po sérii nepříznivých výsledků.

První třetina: Chodov využívá šanci
Sparta začala zápas aktivně, ale hosté z Chodova byli ti, kteří dokázali skórovat jako první. Ve 13. minutě otevřel skóre Mikuláš Komárek, když využil přesilovku po faulu domácího Švába. Krátce před koncem první třetiny se prosadil Lukáš Kafka, který dorazil odražený míček do sítě a Chodov šel do kabin s vedením 2:0. Sparta se snažila dostat do hry, ale její střely buď míjely branku, nebo je zneškodnil brankář Karel Hodík.

Druhá třetina: Nápor Sparty, Chodov odpovídá
Sparta se po přestávce zvedla a začala více tlačit na hostující tým. Ve 27. minutě se konečně prosadil Michael Wertheim, když po kombinaci s Lukášem Ujhelyim snížil na 1:2. Radost Sparty však netrvala dlouho, protože o minutu později Marek Matoušek z Chodova obnovil dvoubrankové vedení – 1:3. Sparta stále tlačila a ve 33. minutě opět udeřil Wertheim, který se po přihrávce Radka Drby trefil podruhé v zápase a snížil na 2:3. Chodov však znovu rychle odpověděl, tentokrát Mikuláš Komárek zvýšil na 2:4. Domácí se nevzdali a ve 39. minutě Jakub Šváb snížil na 3:4, což nastavilo napínavou závěrečnou část.

Třetí třetina: Sparta bojuje, Chodov drží
Ve třetí třetině se Sparta snažila vytvořit tlak na soupeře, ale dobře hrající obrana Chodova a skvělý výkon brankáře Hodíka ztěžovaly domácím jakoukoli šanci na vyrovnání. V 51. minutě se prosadil Tomáš Sýkora, který po asistenci Komárka zvýšil na 5:3 pro Chodov. Sparta odvolala brankáře už od 57. minuty a pokusila se hrát vabank, ale i přes výrazný tlak a několik šancí na obrat se jí už nepodařilo skórovat.

Klíčové momenty
Sparta bojovala, ale dvě rychlé odpovědi Chodova po brankách domácích byly pro vývoj zápasu klíčové. Hodík v brance Chodova předvedl 26 zákroků a byl jedním z hlavních důvodů, proč se Sparta nedokázala vrátit do zápasu. I přes tlak v závěru se Spartě nepodařilo zvrátit výsledek.