Sparta předvedla kvalitní výkon, ale na Tatran to nestačilo

ESA logistika Tatran Střešovice 4:2 ACEMA Sparta Praha. V pražském derby proti Tatranu Střešovice Sparta Praha dobře začala a dvakrát v utkání vedla, ale i přes bojovný výkon si nakonec neodvezla body. Tatran před domácím publikem ve Sportovním centru Řepy dokázal zvítězit 4:2, přestože Sparta byla aktivním a nepříjemným soupeřem po celou dobu utkání.

První třetina: Aktivní vstup Sparty a rychlá odpověď Tatranu
Sparta zahájila zápas výborně a už ve 3. minutě otevřel skóre Daniel Dolejš, který využil dorážky po asistenci Matyáše Bláhy. Vedení však netrvalo dlouho – hned o minutu později srovnal Matěj Havlas, který umístil svou střelu přesně do vzdálenějšího rohu branky. První třetina tak skončila vyrovnaně 1:1, ale oběma týmům se dařilo držet vysoké tempo a derby slibovalo napínavou podívanou.

Druhá třetina: Přetahovaná o vedení
Ve druhé třetině se Spartě opět podařilo dostat do vedení, když v 26. minutě Jan Krejča proměnil přesilovku po přihrávce Jiřího Curneyho. Tatran ale znovu odpověděl rychle – jen o minutu později Adam Bureš propálil Viktora Hejnu a srovnal na 2:2. Tatran se poprvé v zápase dostal do vedení ve 35. minutě, kdy Vojtěch Kún využil kombinaci s Burešem a poslal domácí tým do vedení 3:2. Sparta měla několik dalších příležitostí k vyrovnání, ale brankář Kliment byl proti.

Třetí třetina: Závěrečný tlak Sparty bez úspěchu
Sparta i ve třetí třetině pokračovala ve snaze o vyrovnání a vytvářela si šance. Tatran však pozorně bránil a přidal pojistku v 52. minutě, kdy Radek Hanák po přihrávce Vojtěcha Kúna zvýšil na 4:2. Sparta se ještě pokusila o hru bez brankáře od 55. minuty, a závěrečný tlak trval téměř čtyři minuty. Ani několik slibných pokusů však nestačilo na snížení rozdílu, a tak si Tatran odnáší tři body.

Klíčové momenty
Sparta měla dobrý vstup do utkání a dvakrát vedla, což ukázalo její bojovnost a schopnost soupeře zatlačit. Klíčovým momentem však bylo rychlé vyrovnání Tatranu po gólech Sparty, které domácímu týmu dodalo sebevědomí. Výborný výkon brankáře Klimenta a efektivní hra Tatranu nakonec znamenaly, že si domácí tým připisuje tři body, zatímco Sparta po dobrém výkonu odchází z derby bez bodu.