Úspěšny nedělni turanj mladšího béčka

4. prosince se uskutečnil turnaj v hale na Třebešíně a s přispěním kluků z áčka se podařilo postoupit.

První zápas s Bohemians C se ze začátku nevyvíjel úplně podle předpokladů. I když jsme se celou první polovinu tlačili dopředu, tak se skóre pohnulo až před přestávkou. Soupeř párkrát zahorozil z brejků, nakonec se ale klukům podařilo Bohemce ukázat, že jsou lepším týmem. Konečný výsledek byl 5:0. Výrazně se gólově podílel Vilda Kavan, který nastřílel hattrick.

V druhém zápase nás čekal mnohem těžší soupeř, a to Tatranské béčko. Protivník na nás vlítl s agresivním stylem na hranici pravidel. Po ostrých zákrocích si postupně museli udělat nechtěnou pauzu hned tři naši hráči. Po první půli byl stav 2:1 pro nás. Do další části ale naši vstoupili s nasazením a s přehledem si pohlídali vedení. Dvakrát se prosadili Matyáš Havlík a Honza Linhart. Sparta-Tatran 4:1.

Ve finále na nás už byla nažhavená Dvojka Praha. Tým velmi dobře připravený na hru dopředu, ale předvídatelný. V první části na nás byla znát únava a srovnávání se s rychlým stylem soupeře. I proto jsme po zaznění sirény prohrávali 1:3. Ovšem po pauze v sobě našli Sparťani novou sílu a podařilo se jim, především díky dvěma gólům Jirky Horáka, stav vyrovnat na 3:3. Poslední okamžiky ale patřili Fandovi Jirkovi. Nejprve dvakrát nebezpečně ohrozil branku hostů a potom v poslední vteřině zápasu skóroval. Konečný výsledek 4:3, a mohl se slavit postup. Nutno podotknout vynikající výkony našich brankářů Marka Pospíšila a Štěpána Kabáta, kteří doháněli k šílenství snažící se útočniky soupeře.

Doufám, že se nám v dalším turnaji podaří potvrdit formu a odehrát minimálně stejně kvalitní zápasy. Na všech hráčích je vidět výrazné zlepšení. Je ale potřeba dál pracovat a nenechat se úspěchem uspokojit. Stále je co zlepšovat.

Sestava: Kabát, Pospíšil, Havlík, Škramovský, Jirek, Kavan, Patzák, Macháček, Horák, Jelínek, Linhart, Půlpán