Třetí třetina rozhodla o vítězství Sparty nad brněnským Hattrickem

Nedělní poledne přivedlo na sparťanské hřiště jednoho z favoritů 1. ligy - Hattrick Brno. Utkání nabídlo hrstce diváků vyrovnané dvě třetiny, po kterých hosté dokonce vedli. Třetí třetinu však opanovala Sparta a udržela si první příčku v tabulce i domácí neporazitelnost.

Přestože utkání slibovalo pěknou florbalovou podívanou, zejména vlažný začátek sparťanů mohl diváky zklamat. Skóre otevřel po hrubce domácích Hlaváček, ve dvanácté minutě vyrovnával Jan Marvánek. V následné sparťanské přesilovce poté Ondra Svatoš potvrdil formu, kterou si přivezl ze srazu juniorské reprezentace, a za asistence Križka poslal Spartu do vedení. To však do přestávky nevydrželo, 40 vteřin před sirénou srovnal Lazor. Nutno říci, že také druhou branku dostal Hattrick na zlatém podnose.

Také druhá třetina měla být ve znamení nevýrazného sparťanského výkonu v čele s kostrbatou rozehrávkou. V úvodu třetiny byla nejnebezpečnější lajna okolo Tomáše Furcha, který také úspěšnou dorážkou poslal Spartu do vedení. Na začátku 28. minuty putoval na trestnou židličku Michael Rodina, než však stihl dosednout, standardní situaci před Kotoučkem proměnil brněnský Hauser. Do vedení se hosté dostali krátce po polovině utkání, když využili další vyloučení domácího týmu.

Hattricku bylo najednou plné hřiště, sparťané navíc ve snaze vyrovnat zapomínali na zadní vrátka, a tak si Kotouček musel několikrát poradit s osamělým útočníkem před jeho brankou. Byla to zejména jeho zásluha, že do konce třetiny se za hostující tým prosadil jen Macálka, který tak v pětatřicáté minutě zvýšil na 3:5. Do druhé sirény se však skóre měnilo ještě jednou, a to když Ondra Svatoš parádně shodil na Radka Križka, který pohodlně zavěsil.

Přestože Sparta do třetí třetiny nastoupila v oslabení, rozdíl v její hře byl znatelný. Široký kádr domácího týmu opět začal přinášet ovoce právě v poslední části utkání, domácí byli u balonků vždy o krok dříve, konečně se jim dařilo rozhýbat obranný blok Hattricku. Ve 45. minutě si "zlý muž" Sparty Michael Černý přichystal lahůdku pro hostujícího brankáře, když jeho lob z hloubi vlastní poloviny zapadl až do sítě - 5:5.

Domácí byli za svou aktivní hru odměněni další brankou o čtyři minuty později, když si druhý gól v zápase připsal Tomáš Furch. Po dalších 72 vteřinách vstřelil sedmý gól Sparty kapitán Dan Moravec, tento gól se nakonec ukázal jako vítězný. Pohodu Sparty potvrdil Martin Císař, který ač do utkání zasáhl až v jeho průběhu, protáhl se po levém mantinelu a přesnou střelou poslal střídat brněnského brankáře Chrásta.

Brno ještě dovedlo utkání zdramatizovat, v 53. minutě snížil na rozdíl dvou gólů hostující Flek. Další problémy ale nepřipouštěl Kotouček, který si dokázal poradit s několika nepříjemnými závary před svou brankou. Jistotu tří bodů dal Spartě Luka Časar, kterého do úniku poslal parádním pasem Patrik Kozár.

Sparta nakonec zvládla utkání s těžkým soupeřem, díky čemuž se stále drží na prvním místě - o skóre před TJ Znojmo. Právě tradiční sparťanský rival bude soupeřem našeho týmu v dalším domácím utkání, které je na programu 27. listopadu od 16:00. Ještě před tím zavítá Sparta do kunratické tělocvičny, kde ji vyzve nováček soutěže FBC Start98.