Také starší žáci B zahájili sezónu....

Děkanka hostila první dva zápasy ....

V sobotu dopoledne na náš čekaly ve SH Děkanka první dva zápasy přeboru starších žáků. Hned na začátku byla příjemným překvapením nová kvalitní palubovka,která nahradila staré, již nevyhovující, parkety.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu ATHLETICS. Po úvodní tříminutovce, kdy naši kluci na soupeře „tlačili“, vstřelili  úvodní 2 góly, Adam Kvaček po pohledné kombinaci celého útoku  a Maca Vachuda ze „standardky“ , to vypadalo, že zápas se bude ubírat směrem, kterým jsme chtěli,  a to cestou za prvními body v soutěži. Bohužel, ale ještě do konce 1 třetiny soupeř hru vyrovnal a brankový poměr byl srovnán.

Ve druhé třetině, byla hra vyrovnaná,  ale opět rozhodl menší důraz před naší brankou, kterou výborně střežil brankář Bořek, ale také trochu naše „nemohoucnost“ v koncovce. Po 2. třetině byl stav 2:4 pro soupeře.

Do 3. třetiny jsme „vlítli“ jako uragán, ale výsledkem bylo pouze kvalitní „rozchytání“ soupeřova gólmana a vůbec se nám nevedlo vstřelit kontaktní gól. Bohužel ke konci zápasu kluci inkasovali po ojediněle šanci soupeře další branku a po posledním hvizdu rozhodčích byl konečný výsledek 2:5. Škoda, zápas to byl velmi vyrovnaný.

Ve druhém zápase byl naším soupeřem silný celek z Kladna. Tento zápas klidně můžeme nazvat zápasem brankáře Milana Bořka, který svými zákroky po celé utkání  přiváděl hráče FBC Kladno k zoufalství. Po velmi vyrovnané 1. třetině, kdy byl výsledek, nad očekávání, příznivý 1:2 (branku vstřelil Jakub Svoboda), přišla 2 .třetina a inkasovaná branka, po našem velkém tlaku, byla spíše dílem náhody a pomocí rozhodčího, který si nebyl svým rozhodnutím zcela jist, ale přesto branku uznal.

Do 3. třetiny jsme  chtěli vložit všechny síly a pokusit se utkání ještě zdramatizovat, ale bohužel vlastní nedisciplinovaností jsme se připravili o lepší výsledek. Tři vyloučení za třetinu jsou opravdu zbytečné!  A tak se z toho nakonec „vyklubal“ výsledek 1:7, který vůbec nekoresponduje s předvedenou hrou a nasazením.

Chci ovšem všechny kluky pochválit za nasazení a bojovnost v obou zápasech a vyzdvihnout především výkon Milana Bořka v brance…