Starší žáci měli v sobotu na programu další tři utkání

Kromě mužského áčka odehráli svoje důležité zápasy i starší žáci. Z tří utkání si odnášejí jednu výhru a dvě porážky.

K prvnímu zápasu nastoupili dorůstající sparťanské naděje proti celku Black Angels. Sparťané je v zápase velmi brzy ujali vedení. V patnácté sekundě skóroval Jan Krejča, kterému přihrával Marek Zouzal a sparťané tak určili vývoj zápasu. Z herní převahy těžili naši hráči opět v deváté minutě. Po individuální akci zvyšoval na rozdíl dvou gólů kapitán Jakub Svoboda. Celek Black Angels se ale nevzdával snadno. Zanedlouho dokázal soupeř snížit na nejmenší rozdíl a ve druhé třetině dokonce zápas vyrovnal. Na výsledkové tabuli tehdy svítil stav 3:3 a do konce zbývaly necelé 2 minuty . Rozhodující akce zápasu přišla v čase 19:10, kdy nahrávku Ondřeje Koutníka dokázal dostat do soupeřovy sítě Lukáš Voves. Sparťané už si závěr zápasu pohlídali a začali tak svůj zápasový den vítězně.

Ve druhém zápasu se měli naši borci utkat s dobře připraveným střešovickým Tatranem. Stejně jako v prvním utkání se Sparta velmi brzo ujala vedení. A v rychlém gólu opět figuroval Marek Zouzal, který na sebe tentokrát vzal roli zakončovatele. V dalším průběhu ale na hřišti úřadoval jen soupeř. ve 3. minutě vyrovnával Karel Hrdinka a o několik chvil později poslal Tatran do vedení Ondřej Němeček. Sparťané se velmi snažili zápas otočit, ale občas jim v zakončení scházel větší klid a trochu štěstí. Ve druhé třetině si soupeř vedení pojistil dalšími třemi góly a druhé utkání tak skončilo prohrou našich mladíků poměrem 1:5.

V závěrečnému utkání se Sparta utkala o 3. místo s týmem FbŠ Bohemians a v zápase opravdu bylo na co koukat. Tentokrát si začátek nepohlídali naši hráči a už v 22. sekundě pohrávali po gólu kapitána Bohemians Kryštofa Krbce. V zápase opravdu nebylo nouze o góly a zajímavé zvraty. Ve čtvrté minutě nejdříve zvyšoval opět kapitán zelenobílých, ale o několik sekund později korigoval stav Martin Novák. Do konce třetiny padl na každé straně ještě jeden gól a na přestávku tak týmy odcházeli za stavu 3:2 pro Bohemians.

Sparťanské srdce a touha vyhrát se projevilo ve druhé třetině. Vynikající výkon a aktivitu dokázali naši borci přetavit v naprostou dominanci na hřišti a vytěžili z toho celkem tři góly a otočili tak vývoj zápasu ve svůj prospěch. Po brankách Zouzala, Krejči a Svobody sparťané vedli nad svým soupeřem poměrem 5:3 a utkání měli ve svých rukou.

Největší drama se pak odehrálo ve třetí třetině. Našim hráčům bohužel utekly první vteřiny poslední části. Dva obdržené góly ihned po buly znamenaly vymazání sparťanského náskoku a zápas tak prakticky začínal od nuly. Naději na výhru dál v páté minutě třetí třetiny našemu týmu svým druhým gólem v zápase Jan Krejča a dlouho to vypadalo, že si sparťané nejtěsnější vedení pohlídají. Pouhých 12 sekund před koncem však Bohemians zásluhou Milana Meliše vyrovnali stav na 6:6 a zápas pokračoval prodloužením, ve kterém se ale žádnému z týmu nepodařilo vsítit gól, a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy ve kterých byli úspěšnější hráči Bohemians.

Sparta tak den zakončila s negativní bilancí, ale trenér našich hráčů podaný výkon a nasazení hodnotil pozitivně. "Dnes měli naše výkony stoupající tendenci. Proti Black Angels jsme zápas rozhodli v posledních minutách, ale z průběhu zápasu jsme si výhru jistě zasloužili. Zápas se Střešovicemi nám bohužel po dobrém začátku nevyšel dle představ. Kluci na se velmi snažili se zápasem něco udělat, ale soupeř byl tentokrát bohužel lepší. Nejvíce bych chtěl vyzdvihnout výkon svých svěřenců proti Bohemians. Byl to velice těžký zápas, hráči do něj dali všechno a podařilo se jim otočit výsledek ve svůj prospěch. Škoda, že jsme si lépe nepohlídali začátek třetí třetiny, kdy jsme dostali rychlé dva góly. Celkově bych kluky za předvedené výkony pochválil a věřím, že to příště bude ještě lepší," hodnotí průběh celého dne trenér Michal Kodalík