Spartě domácí premiéra v extralize nevyšla. Soupeři podlehla 2:4

Po roce stráveném v první lize se domácí florbalisté vrátili zpět do extraligy. První utkání na domácí půdě se však Sparťanům nevydařilo. Za výborné divácké kulisy, kterou vytvořilo pres osm set diváků, podlehli týmu SSK Future 2:4.

První třetinu symbolicky zahájil bývalý kapitán Sparty Václav Culka, který se tak nadobro rozloučil s aktivní kariérou. Oba týmy následně zahájili utkání velmi aktivně, leč bez gólového výsledku. Přesto to byli spíše hosté, kteří byli více aktivní a domácí musela několikrát podržet letní brankářská posila – Martin Beneš. Sparťané se do hry dostali zhruba po deseti minutách a postupně přebírali iniciativu. Jejich nadšení ale zchladil Vojtíšek, který dvě minuty před sirénou poslal hosty do vedení.

V úvodu druhé části to byli opět hosté, kteří měli více ze hry. Šance domácích byly spíše sporadické. Přesně v polovině zápasu se ale k balonku dostal Pavel Dvořák a přesnou střelou vyrovnal na 1:1. Následně měla Sparta dvojitou možnost přesilové hry. Nejprve pěti proti čtyřem a posléze čtyř proti třem. Ani v jednom případě se však domácím branku vstřelit nepodařilo. Hosté se bránili velmi dobře a jejich aktivita byla odměněna, když se v oslabení utrhl Ždárský a poslal hosty do vedení. Do konce druhého dějství další gól nepadl, a tak před závěrečnou částí byl stav 2:1 pro Future.

Do poslední části vtrhli domácí s velkým nadšením a v prvních minutách zatlačili hráče z Future hluboko na jejich polovinu. Z tlaku však nic nevytěžili, a když Beneš hrubou chybou poslal hosty do vedení 3:1, zdálo se že je rozhodnuto. Domácí se však nevzdali, postupně si vytvářeli další šance a dvě minuty před koncem se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když se tvrdou střelou prosadil Jakub Vrána. Sparťané pak zkoušeli hrát v šesti bez brankáře, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak v šedesáté minutě se podruhé prosadil Žďárský a zpečetil tak výhru Future na 4:2.