Sparta zvítězila také doma a vede ligu

Sparťané zvládli náročný program tohoto víkendu, kdy nejprve v sobotu vybojovali vítězství v pohárovém utkání s Chomutovem a v neděli pak servírovali domácím fanouškům ofenzivní podívanou proti Bivojům z Litvínova. S tradičním účastníkem první ligy si poradili 8:2.

Sparťanští florbalisté se letos poprvé představili na domácím hřišti, a to ve skvělé formě. Utkání, které sledovalo pár desítek diváků, mělo od samého začátku náboj a oba týmy se snažily vstřelit branku. Během prvních deseti minut první třetiny si oba týmy vytvořily několik šancí, ale nikdo se neprosadil. Domácí byli ale aktivnější a v jedenácté minutě se dočkali. Skóre otevřel Radek Križko. Byla to už jeho čtvrtá branka v této sezoně. Sparťané po vstřelené brance ožili a byli na hřišti více vidět. Zejména útok Križko – Duchek – Svatoš o sobě dával nejvíce vědět. Tři minuty před koncem prvního dějství navíc přidal druhou branku domácích Slovinec Luka Časar a do kabin se šlo za stavu 2:0.

V druhém dějství předvedla Sparta bleskový start a pouhých 72 vteřin po začátku třetiny vstřelil třetí gól Petr Duchek. Hosté po třetí obdržené brance zvýšili střeleckou aktivitu, ale jejich střely končily na neomylném Kotoučkovi. Naděje litvínovských poté definitivně pohřbil v čase 28:01 Križko, když mu Marvánek připravil balonek před prázdnou branku. Sparťané sice nabídli hostům v druhé polovině třetiny dvě přesilovky, ale litvínovští s nimi naložili prachbídně. V úplném závěru měli početní výhodu i domácí, ale i přes několik dobrých šancí branku nevstřelili, a tak skóre zůstalo před třetí třetinou 4:0.

V třetí části předvedli domácí ještě bleskovější start a během první minuty vstřelili branky Ondřej Havlas a Petr Duchek. Oba góly dělilo pouhých 19 vteřin. Po těchto dvou gólových zářezech byli hosté zralí na ručník. Sparťané kontrolovali hru a nepouštěli litvínovské k žádným výraznějším šancím. Na počátku 45. minuty ale fauloval Moravec před vlastním brankovištěm a hosté dostali možnost trestného střílení, kterému měl čelit náhradní gólman Kotoun, litvínovský Běhavý však ani netrefil branku. V čase 47:04 přidal po sólovém úniku sedmou branku domácích Časar. Hosté však v zápětí přeci jen překonali jistého Kotoučka, když po nedůrazu obrany skóroval Žďárský. Severočeši hráli posléze další přesilovku, ale opět ji nevyužili.

Na straně Sparty se do hry dostali hráči širšího kádru, navíc hráči nehráli tak koncentrovaně jako v úvodu utkání, což vyhovovalo Litvínovu, na 2:7 snižoval Běhavý. Ale právě jeden z čerstvých sparťanů našel rychle odpověď – Martin Bihuš měl dost času najít místo u litvínovské tyčky a přidat osmý sparťanský gól, čímž stanovil konečné skóre utkání. Na tom nic nezměnilo ani další trestné střílení, které tentokrát již aktivním zákrokem zlikvidoval Karel Kotoun.

Sparta se tak po prvních dvou kolech ujala průběžného vedení v tabulce 1. ligy. Nejzkušenější člen vysočanského týmu – Radek Križko – se pomalu ale jistě usídlil v čele kanadského bodování soutěže. První dvě povedená utkání jsou tak nejlepší pozvánkou na další domácí zápasy pro sparťanské fanoušky.