Sparta zvítězila nad Znojmem 10:9 v prodloužení a osamostatnila se na čele tabulky

Utkání aktuálně dvou nejlepších týmů 1. ligy nabídlo divákům opravdové drama. Domácí ovládli první třetinu, hosté zas tu druhou. Ve třetí části si znojemští dokázali vypracovat dvougólový náskok, ale Spartě se povedlo zápas otočit a poslat do prodloužení. V něm si pak hosté dali vlastní gól a sparťané mohli slavit další ligové vítězství. Hvězdami utkání byli z domácího výběru především pětibodový Petr Duchek a Radek Križko, který zaznamenal hattrick.

Domácí zahájili zápas aktivněji a po dvou minutách se ujali vedení 1:0, když se trefil Petr Duchek. Hosté z počátku zápasu spíše bránili, ale nakonec se dočkali vyrovnání, když se ve dvanácté minutě trefil Bárta. Sparťané ale na tuto branku odpověděli velmi rychle. Dvanáct vteřin po inkasovaném gólu projel Ondřej Perušič téměř celé hřiště a střelou švihem vrátil svému týmu vedení. Třetí gól domácích přidal během signalizované výhody Radek Križko, po krásné spolupráci s Duchkem. Do konce první třetiny už se nikdo neprosadil, přestože hosté měli výhodu přesilové hry.

V druhé části převzali iniciativu hosté. Domácí úplně přestali hrát a znojemští předváděli útok za útokem. Odměnou jim byly dvě branky a srovnání stavu. A domácí mohli děkovat Kotoučkovi, že skóre nebylo mnohem horší. Po třetím inkasovaném gólu se do útoku vrhl Ondřej Svatoš. Obkroužil celou útočnou polovinu a poslal přesnou přihrávku Križkovi, který se nemýlil, a poslal domácí opět do vedení.

Znojemští se však obdrženým gólem nenechali rozhodit a po necelých dvou minutách opět vyrovnali. V osmatřicáté minutě proměnil přesilovku Sparty Duchek. Ještě před sirénou ale hosté srovnali, když hattrick zkompletoval znojemský Čihal.

Začátek třetí třetiny začali lépe pro změnu domácí. První ligový gól v této sezóně slavil Petr Pastor. Tím však paradoxně odstartoval silnou pětiminutovku znojemských, kdy se trefili hned třikrát a ujali se vedení 8:6. Po osmém obdrženém gólu se z branky poroučel Kotouček a nahradil jej Karel Kotoun. Ten se však ani neohřál a už lovil míček ze své branky.

Rychlá odpověď z hole Svatoše dostala Spartu na koně. Konečně se jim dařilo držet míček na hokejkách a zamknuli znojemské v jejich obranném pásmu. Ti však obětavě bránili, a když úspěšně přečkali oslabení, zdálo se, že už je na cestě k vítězství nic nezastaví.

Ale domácí se nevzdávali. Neustále se hnali do útoku a čtyři minuty před koncem se potřetí trefil Križko a snížil na rozdíl jediného gólu. Minutu před koncem třetí třetiny si domácí vyžádali oddechový čas. Po něm se opět vrhli do útoku. A dočkali se vyrovnání, když si znojemský Štasta srazil střelu domácích do vlastní branky. Znojmo bylo v šoku. Hráči nemohli uvěřit tomu, že prohospodařili třígólový náskok.

V prodloužení pokračovali sparťané v útočné hře a po dvou minutách se dočkali vytoužené branky. V závaru před brankovištěm hostí si druhý vlastní gól připsal Štasta a domácí mohli slavit vítězství.

Kromě oficiálních fotografií k článku od Davida Prouzy, najdete ve fotogalerii i sadu fotek od Martina Flouska z xflorbal.cz.

Další veledůležité utkání sehrají sparťané už za týden, a to opět v hale na Podvinném mlýně. Do Vysočan zavítá klub Sokol Královské Vinohrady. Toto pražské derby se odehraje v neděli 4. prosince od 17:00.