Sparta vydřela v Náchodě výhru v prodloužení a nadále vede ligu.

Sparťané přijeli do Náchodu dle papírových předpokladů jako favorité. Vždyť se jednalo o utkání mezi prvním a posledním týmem tabulky. Diváci v náchodské sportovní hale ale viděli vyrovnané utkání, ve kterém domácí florbalisté hostům cestu za vítězstvím značně zkomplikovali. Zápas tak nakonec rozhodl až v prodloužení Michael Černý a zajistil Spartě alespoň dva body za vítězství 5:4. Pražané jsou tak sice nadále v tabulce na prvním místě, ale pouze díky lepšímu poměru vstřelených a obdržených branek.

Utkání mělo vlažný začátek, během něhož se ani jeden z týmů nějak výrazně neprosazoval. Vše odstartovalo až vyloučení Luky Časara, které přineslo očekávanou ofenzivní podívanou. Náchod tlačil, ale přesilovkového gólu se nedočkal. Byli to hosté, kteří se prosadili jako první, když se z bezprostřední blízkosti nemýlil Križko.

Domácí se posléze hnali za vyrovnáním a nemuseli čekat dlouho. O dvě minuty později srovnával Petr Jenka. Sparťané měli poté příležitost v podobě početní výhody, ale domácí dobře bránili. A když se hosté dostali ke střele, stál jim v cestě dobře chytající gólman Hála. V závěru třetiny převzali iniciativu domácí. Vytvořili si několik slibných příležitostí, ale ani jedna neskončila gólovými oslavami. Po první třetině byl tak stav vyrovnaný - 1:1.

Druhá třetina se nesla ve znamení útoku domácích. Po necelých dvou minutách hry se dostali do vedení, díky druhé brance Jenky. Hostům pomohla k vyrovnání nešťastná teč jednoho z náchodských obránců. To bylo však ze strany Sparty na dlouho vše a útočil opět Náchod. Výsledkem byl vedoucí gól, který vstřelil tři minuty před koncem třetiny Adam Moravec.

Pasivita hostů se přenesla i do závěrečné části. Domácí cítili šanci a hnali se za vítězstvím. Jejich snaha byla odměněna další brankou, která znamenala dvougólový náskok. V ten moment se hosté probrali. Na 3:4 snižoval slovinský legionář Luka Časar. Teď to byli hosté, kteří měli herně navrch. Šance střídala šanci a v padesáté minutě se Pražané dočkali, když se prosadil jejich kapitán Dan Moravec, který zápas poslal do prodloužení.

V něm diváci, kterých na zápas dorazilo přes dvě stě, viděli velmi napínavou hru. Zprvu měli navrch domácí, ale jejich naděje definitivně pohřbil v čase 64:27 Michael Černý. Sparta tak zvítězila pošesté v sezoně a stále se drží v tabulce na prvním místě.

V osmém kole první ligy zavítá do Prahy klub Hattrick Brno a i vy můžete být u toho. Utkání se hraje 13.11. ve 12:00.