Sparta vybojovala první vítězství!

Aktivní hra a týmový výkon přinesl Spartě v zápase proti Bohemians vítězství 6:3. Hvězdou utkání se stal Petr Duchek, který dokázal nastřílet hattrick.

Sparťané se v utkání s Bohemians prezentovali aktivní hrou a dobrým forcheckingem, kterým si po chybách soupeře dokázali vytvořit množství šancí. Výsledek 6:3 se však nerodil snadno a utkání mělo velice dramatický průběh.

Naši hráči vstoupili do utkání trochu nervózně a soupeř je v prvních minutách dostal pod tlak, kdy na Kotoučkovu bránu letělo hned několik nebezpečných střel. První nebezpečnější ohrožení branky Bohemians měl na svědomí Adam Smetana, který se snažil překvapit brankáře střelou z dálky. Postupně se naši borci dostali do tempa a svojí aktivní hrou a rychlým přistupováním dělali soupeři velké problémy a až na nebezpečný výpad Jedličky, po jehož přihrávce Nushart netrefil odkrytou bránu, ho nepouštěli z vlastní poloviny.  Převaha Sparty přinesla ovoce ve 14. minutě, kdy z dálky střílel Jakub Vrána a Petr Duchek šikovnou tečí dostal míček za záda brankáře Rebra. Zelenobílí se po obdržené brance nadechli k ofenzívě a předvedli několik povedených kombinací. Jejich snaze však zasadil silnou ránu opět Petr Duchek, který dokázal využít chybu soupeře, kterého  u mantinelu lehce připravil o balónek a sólovou akci zakončil krásnou střelou pod víko.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Bohemians a faul Kozára a následná přesilovka jim poskytla dobrou šanci na snížení skóre. Byli to ale Sparťané a jmenovitě Jaroslav Berka, který opět dobře vystihl rozehrávku soupeře a dokázal se přes vracející se hráče dostat do střely, která však skončila těsně vedle. O chvíli později však úřadoval Jedlička, který střelou od mantinelu dostal míček za Kotoučkova záda. Ve 29. minutě pak Poláček dokončil stíhací jízdu a vyrovnával na 2:2. Oba týmy se posléze prezentovaly povedenými akcemi, kterým vždy chybělo trochu štěstí v koncovce. Sparťanská akce ve 39. minutě už měla všechny gólové parametry, ale na poslední chvíli zachraňoval střelec druhé branky Bohemians. Při zákroku si však pomáhal nedovoleným způsobem, a tak následoval nájezd, ke kterému se postavil Marvánek, který dokázal Rebra rozhodit a následnou backhandovou střelou poslal míček do sítě. Sparťané tak do šaten šli s těsným vedením.

Největší gólový příděl viděli diváci ve závěrečné třetině. Ve 48. minutě přišlo vyloučení hráčů na obou stranách a hru ve čtyřech lépe zvládla Sparta, kdy po Svatošově přihrávce dokázal krásnou střelou pod břevno podruhé v utkání skórovat Marvánek. Bohemians dostali možnost snížit skóre o několik minut později, když rozhodčí odpískali Císařovo nedovolené hraní vleže na hranici brankoviště. K nařízenému nájezdu se postavil leader Bohemians Michal Jedlička, ale šanci dotáhnout se na jednobrankový rozdíl mu zmařil Kotouček. Domácí se však dočkali o dvě minuty později. Dvojnásobnou přesilovku využil Lukáš Kuncman a zápas směřoval k dramatické koncovce. Snaha Bohemians o vyrovnání ale netrvala dlouho. Po obrovské chybě Jedličky v rozehrávce zachytil míček před brankou Pavel Dvořák, který nezištnou přihrávkou vybídl Šnajdra ke snadnému gólu. Tečku za utkáním udělal při power play domácích Petr Duchek, který střelou do prázdné brány zkompletoval svůj hattrick a odstartoval oslavy sparťanských fanoušků, kteří dokázali ve střešovické hale vytvořit pro naše hráče výbornou atmosféru.

S výkonem svých svěřenců a předvedenou hrou byl spokojený hlavní trenér Václav Culka st. "Na posledních trénincích jsme malinko změnili filozofii naší hry v první třetině jsme dokázali dodržovat pokyny. Celkově se naše hra zlepšila směrem do zakončení, ale ještě tam máme mezery. Samozřejmě jsme rádi za tři body" dodává.

V nabitém víkendu mají muži na regeneraci jen necelé dva dny a v neděli přivítají na domácí palubovce celek Havířova. Vítězství a předvedená hra je nejlepší pozvánkou pro všechny fanoušky. Přijďte podpořit naše borce do další bitvy a dodejte jim sílu svým fanděním!