Sparta vede ve finále nad Hattrickem Brno 2-0

Naši hráči dokázali doslova vydřít i druhé vítězství a prolomili tak prokletí nedělních zápasů. Ve vypjatém a bojovném zápase dokázali otočit nepříznivý stav z první třetiny a nakonec zvítězili 9-7. Jedno vítězství je tak dělí od přímého postupu do extraligy.

Druhé vítězství domácí Sparty se ale nerodilo lehce a v mnoha ohledech připomínalo sudé zápasy z předešlé série proti SKV. Hattrick na hřiště vlétl ve velkém stylu a po půl minutě vedl již 1-0. Domácí sice rychle srovnali, ale ve čtvrté minutě již prohrávali o dvě branky, když brněnský Hlaváček zvyšoval zpoza branky již na 3-1. Domácí reagovali výměnou brankáře - Karla Kotouna vystřídal Michal Kotouček. Naši hráči ale i nadále kupili chybu za chybou a jednou z nich nabídli Brnu již čtvrtý gól v úvodních 11-ti minutách. Za stavu 1-4 se domácí konečně vzpamatovali a vrhli se do útoku. Během čtyř minut bylo po gólech Svatoše, Križka a Časara srovnáno a ke střídání brankářů sáhl i Hattrick. Nicméně ani 8 branek neuzavřelo účet první třetiny. Sparta opět polevila a Brno do konce třetiny znovu odskočilo na dvoubrankový rozdíl. Do šaten se tak šlo za stavu 6-4 pro hosty.
Přestávkový program v kabině domácích byl jistě decibelově výživný, protože od druhé třetiny začala Sparta  hrát svou hru a pomalu získávala v zápase převahu. Z té vyplynuly dvě krásné branky po typických střelách Radka Križka, který tak ještě ve druhé zkompletoval hattrick.
Třetí třetina tak vlastně začínala po dvanácti brankách od nuly. Tentokrát to ale byli domácí hráči, kterých bylo plné hřiště. Soupeře dostávali pod stálý tlak a po dvou rychlých kombinacích zvyšoval nejprve Ondřej Svatoš a po něm ve 46 minutě vystřelil Pavel Dvořák dvoubrankový náskok pro domácí. O minutu později ale Brno dokázalo ve hře čtyři na čtyři snížit na rozdíl jedné branky a schylovalo se k závěrečnému dramatu. Tomu se však domácí hráči dokázali vyhnout, když závěrečnou desetiminutovku hráli s míčkem na hokejce a donutili hostující hráče ke dvěma faulům. Při druhém vyloučení Komendy necelé dvě minuty před koncem to hosté zkusili v pěti bez brankáře, ale k odraženému míčku se dostala dvojice Rodina - Duchek a druhý jmenovaný si zopakoval svou oblíbenou disciplínu, kterou je střílení branek při soupeřově power-play. Petr Duchek tak svou druhou brankou v zápase zakončil skvělý víkend, ve kterém nasbíral 9 kanadských bodů, ale především dvě cenná vítězství pro náš klub!
Třetí zápas a případně čtvrtý zápas se hraje následující víkend v Brně. Všichni věříme, že hráči ten poslední krok zvládnou a dotáhnou svoji misi až do samého konce.