Sparta udolala Otrokovice až na samostatné nájezdy

Velmi napínavý zápas až do konce mohli dnes vidět fanoušci, kteří dorazili do Střešovické haly. Sparta v utkání proti Otrokovicím třikrát vedla, ale svoje vítězství zpečetila až v samostatných nájezdech.

Do tohoto velmi důležitého souboje mezi, které se pohybují ve středu tabulky a usilují o účast v play-off lépe vstoupili domácí. V úvodních minutách drželi míček na svých čepelích a dokázali si vypracovat i některé slibné šance, ale ani jedna z nich neměla gólové parametry. Otrokovičtí hrozili hlavně z protiútoků, ale ani hosté neměli v začátku zápasu správně seřízená mířidla, a tak si diváci museli na první gól počkat až do 12. minuty. Třetí útok Sparty dokázal svojí aktivitou vytvořit závar před brankou Otrokovic, ze kterého těžil Pavel Dvořák a poslal tak Spartu do jednobrankového vedení.

Po vstřeleném gólu měl sparťané i nadále více ze hry, ale svojí převahu v první půl už nedokázali přetavit do brankových příležitostí. Naopak Otrokovice měli velkou šanci zápas vyrovnat, když byl v 16. minutě vyloučen za hrubost Jiří Šimůnek. Otrokovičtí měli v přesilovce několik nadějných střeleckých pozic, ale když žádná z nich neskončila v brance domácích, šli sparťané do šaten s jednogólovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili oba týmy zvýšenou aktivitou, ale více ze hry měli hráči Otrokovic, kteří vysunuli napadání vysoko na sparťanskou polovinu a dělali našim borcům velké problémy s rozehrávkou. Ve třetí minutě druhé třetiny z toho těžil Tomáš Sovják, který po přihrávce Michala Hradila srovnával stav skóre. Po vyrovnávací brance aktivita obou celků klesla a žádný z nich si nedokázal vytvořit rozhodující převahu. Sparťané v dnešním duely často těžili ze svého důrazu před brankou, tak jak to například předvedli ve 29. minutě, kdy po nahození Jakuba Vrány byl před brankou nejdůraznější Ondřej Havlas, který poslal svůj celek opět do vedení. Zanedlouho poté předvedli krásnou spolupráci z rohu přihrávající Havlas a tentokrát střílející sparťanský kapitán Dan Moravec. Krásně umístěná střela z první ovšem pouze orazítkovala tyčku otrokovické brány. Bohužel kromě hezkých kombinací jsme se ze strany sparťanů dočkali i několika nepřesností, ze kterých panteři často hrozili. Ve 33. minutě se po chybě domácí obrany ocitnul Jaroslav Vaněk osamocený před sparťanskou bránou a ve vyložené šanci si počínal nekompromisně a podruhé v zápase bylo skóre vyrovnané. V závěrečných minutách druhé třetiny měli více ze hry hosté a Sparta se spoléhala na rychlé kontry, ale ani jeden tým již nebyl úspěšný, a tak byl po druhé třetině stav vyrovnaný 2:2.

Jakub Vrana
Letošní posila Sparty, obránce Jakub Vrána si v zápase připsal důležité 2 asistence. (Foto David Prouza)

První minuty třetí třetiny kopírovaly úvod třetiny druhé. Oba týmy se prezentovali zvýšenou aktivitou a hlavně důrazem v osobních soubojích, které musely hráče často velmi bolet. Dlouho se ale sparťané ani panteři nemohli brankově prosadit. Zlom přišel ve 49. minutě, kdy po vyloučení Karla Ťopka strhl využitou přesilovkou již potřetí v zápase vedení na sparťanskou stranu Petr Duchek. Druhou asistenci v zápase si připsal Jakub Vrána. Po obdrženém gólu vystupňovali Otrokovice svůj výkon na maximální otáčky a Sparta nebyla ani kousek pozádu. V následujícím průběhu mohli fanoušci sledovat jistě nejzajímavější část utkání. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu a ve vzduchu viselo velké napětí, které ústilo v sérii velmi tvrdých zákroků. Oba celky měli velmi slibné šance, ale štěstí se přiklonilo na stranu Otrokovic, které v 54. minutě dokázali díky druhému gólu Jaroslava Vaňka v utkání potřetí vyrovnat a když ani Sparta ani Otrokovice nedokázali proměnit své obrovské šance v posledních sekundách základní doby, dospělo utkání do prodloužení.

Oba celky nastoupili do prodloužení ve stejném nasazení jako na konci třetí třetiny. Bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů se nechce spoléhat na samostatné nájezdy. Napětí mezi oběma týmy ještě vygradovalo a o tvrdé střety opravdu nebyla nouze. Švýcarští rozhodčí ale dokážou vše řešit pouze ústní domluvou. Největší šanci si Sparta schovala na samotný závěr prodloužení, ale když Miroslav Šnajdr nedokázal proměnit svojí příležitost, museli o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

Před začátkem samostatných nájezdů proběhla mezi brankáři Sparty debata a do branky postavil střídající Martin Beneš. Jako první se ke svému nájezdu postavil Matěj Koňařík, ale Beneš ho dokázal výborně vytěsnit a tak reprezentačního útočníka směřovala vedle branky. Za Spartu šel jako první Petr Duchek, který otrokovickému brankáři nedal nejmenší šanci a poslal Spartu do náskoku. Panteři ve druhé sadě nájezdu poslali svého zkušeného exekutora Juraje Matějku, který zvolil velmi netradiční způsob zakončení. Jeho freestylový pokus však dokázal Martin Beneš ztečovat nad bránu, a tak mohl o vítězství Sparty rozhodnout jako druhý nasazený Jiří Šimůnek. Ten se svojí šancí naložil podobně jako jeho kolega z útoku a po kličce uklidil míček nekompromisně do brány. Sparta si tak připsala velmi cenné vítězství a posunula se na prozatimní 6. místo!

Již zítra Vám nabídneme rozhovory s aktéry zápasu, tak si nenechte ujít jejich zajímavé postřehy. Sledujte náš web a Facebook a dozvíte se více!