Sparta si připsala již šestou porážku v řadě. Doma podlehla Brnu 1:2

Souboj dvou týmů, bojujících o účast v play off, skončil lépe pro brněnské florbalisty. Ti se dostali ve druhé třetině do dvoubrankového vedení a svůj náskok už udrželi. Za domácí korigoval výsledek v třetí části Michal Schwan.

Domácí vstupovali do utkání s pomyslným nožem na krku. Vždyť případná další porážka by pro Spartu znamenala velké komplikace, co se týče postupu do vyřazovacích bojů. Proto byla první část z obou stran velice opatrná a velkých šancí se neurodilo mnoho ani na jedné straně. Přesto to byli domácí, kteří diktovali tempo hry.

V závěru první části měli domácí možnost přesilové hry, ale i přes množství střel, které na soupeřovu branku vyslali, kýžený první gól nepadl. První třetina tak skončila, stejně jako v minulém domácím utkaní s Bohemians, bez branek.

V druhé části Brno zabralo a postupně se stále více a více tlačilo do útoku. Výsledkem toho byla branka, kterou po samostatném úniku po levé straně hřiště vstřelil brněnský Vespalec. Domácí se následně snažili vyrovnat, ale Perušičova střela skončila na masce brněnského gólmana.

V polovině zápasu byl vyloučen hráč Sparty Michal Schwan a i hosté se dočkali přesilové hry. Naložili s ní ale mnohem lépe než domácí. Po dvaceti vteřinách se střelou od pravého mantinelu prosadil Smíšek a bylo to už 0:2. Pro domácí to byl kritický stav, proto se snažili všemi silami útočit, ale všechny sparťanské pokusy končili buďto v náruči brněnského gólmana, nebo vůbec nenašly cestu do branky. Druhá část tak tedy skončila nepříznivým výsledkem 0:2.

Třetí třetinu odstartovali lépe hráči Sparty. Byli aktivnější a mnohem více se tlačili do útoku. Brno se zatáhlo více do obrany a soustředilo se především na protiútoky. Po deseti minutách třetí části hráli domácí druhou přesilovku. V jejím závěru vystřelil od mantinelu David Čermák, jehož střelu gólman neudržel a k odraženému míčku se dostal Schwan a snížil na 1:2.

V posledních minutách se Sparta snažila alespoň vyrovnat, ale ani to jí nebylo přáno. V závěru zápasu byl za špatné střídání vyloučen Čermák, a domácí tak nemohli plně využít hru bez brankáře. V závěru mohlo Brno svůj náskok ještě zvýšit ale několikrát se vyznamenal Beneš a jednou domácím pomohla branková konstrukce. Utkání tak nakonec skončilo 1:2 a Sparta si tak velmi zkomplikovala cestu do vyřazovací části. Momentálně se v tabulce AutoCont extraligy nachází na nepostupovém devátém místě a na osmou Ostravu ztrácí tři body. Hráči moravské metropole ale mají ještě zápas k dobru.