Sparta sehrála s Ostravou vyrovnané utkání. Nakonec padla v prodloužení

Sobotní odpolední utkání nabídlo divákům atraktivní, útočný florbal. Hráči Sparty během zápasu dvakrát prohrávali, ale vždy se dokázali na svého soupeře dotáhnout. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, ve kterém se hostům podařilo vstřelit branku a odvezli si z Prahy vítězství 3:2.

Zápas dvanáctého florbalové extraligy kola začal relativně opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a nabídnout soupeři gólovou příležitost. Po úvodních opatrnějších minutách se týmy začaly oklepávat. Najednou se zápas  hrál ve svižném tempu. Jednu chvíli tlačili domácí, druhou zas hosté. V sedmé minutě měl velkou šanci domácí Šnajdr, ale odkrytou klec netrefil. Na druhé straně zas několikrát zahrozila Ostrava. Ale gólmani obou týmů byli pozorní a likvidovali šanci za šancí. To mělo za důsledek, že do šaten se šlo za poměrně neflorbalového výsledku – 0:0.

V úvodu druhého dějství byl vyloučen domácí Linhart za nedovolené vrážení a nabídl hostům dvouminutovou přesilovku. Ostravští zamkli Spartu v jejím obranném pásmu, ale i přes několik vyložených tutovek se jim branku vstřelit nepodařilo. Přesto to byli hosté, kteří se radovali jako první. Po pěti minutách druhé třetiny vyslal Jiří Curney zezadu pas na Patrika Šimíčka, který se trefil přesně k tyči a poslal Ostravu do vedení.

Ostravu tento gól nakopl k ještě lepšímu výkonu a domácí Beneš měl v brankovišti spoustu práce. Ovšem hosté z tlaku nic nevytěžili, a tak se zákonitě radovali domácí. Ke standardní situaci se postavili Jarda Berka a Petr Duchek a druhý jmenovaný si  po signálu připsal již dvanáctou branku v dvanáctém zápase. Nejlepší střelec Sparty si tak udržel průměr jedné branky na zápas. Domácí se po vyrovnání vrhli s chutí do útoku, ale do konce třetiny se jim už branku vstřelit nepodařilo.

Třetí část začali aktivněji hosté. Vytvořili si několik šancí, které korunoval ekvilibristickou střelou ostravský Šešulka. Zády k brance plácl bekhendem do míčku a ten se snesl přesně pod břevno. Tento gól hosty nabudil a ti se na několik minut natrvalo usadili ve sparťanském obranném pásmu. Ovšem Sparta se dokázala opět zvednout. Po faulu na Križka dostali i domácí poprvé možnost početní výhody.

Přesilovku začali domácí aktivně a několikrát zahrozili střelami z dálky ve snaze tečovat. Vyrovnávací branka přišla zhruba v polovině přesilovky. Loňský nejlepší střelec Sparty – Radek Križko vyslal tvrdou střelu, která jen těsně minula branku, ale odrazila se od mantinelu zpět před ostravského brankáře. Tam se k míčku dostal Šimůnek a bez problémů zavěsil – 2:2. Hosté se v závěru zápasu snažili strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale domácí pozorně bránili a několikrát mohli dokonce z brejkových situací zápas rozhodnout. Po šedesáti minutách však utkání stále nemělo vítěze.

V prodloužení se hrál velice atraktivní florbal ve stylu nahoru dolů. Domácí byli o něco aktivnější a mohli několikrát byli blízko vstřelení gólu. Zejména po akci Moravce, který svojí střelou rozvlnil boční síť. A jako již mnohokrát, i dnes platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Jednadvacet vteřin před koncem prodloužení nahrál ostravský Skácel zpoza branky Danišovi a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Domácí tak opět po vyrovnaném utkání nezvítězili, ale připsali si alespoň jeden bod a v tabulce jsou po dvanácti zápasech sedmí s dvoubodovým náskokem na SSK Future, které má ovšem zápas k dobru. Další utkání odehrají hráči Sparty právě s týmem Future. Zde bude ovšem Sparta v pozici hostujícího týmu. Nejbližší domácí utkání se tak bude hrát až v novém roce 2013, kdy do arény v Podvinném mlýně zavítají Bohemians Praha.