Sparta se ujala ve finálové sérii vedení 1-0

Sparta ve své náhradní domácí hale ve Dvoře Králové přestřílela svého soupeře z Brna 8-3 a ve finále 1. ligy tak vede 1-0 na zápasy.

Sparťani si na svou novou "domácí" halu zvykali již odpoledne, kdy absolvovali v Králově Dvoře lehký trénink. Od půl osmé pak zápas odstartoval naplno.
Ačkoliv se Sparta ujala vedení již ve druhé minutě, kdy se v oslabení prosadil Radek Križko, zdálo se že v první třetině tahá za kratší konec. Hra byla plná nepřesností a vypadalo to, že domácí hráči mají proti aktivnímu soupeři problém hrát svou hru, která jim obvykle přináší úspěch. Hattrik také v 16. minutě srovnal a následně v přesilovce obrátil skóre ve svůj prospěch. Naštěstí, ještě před odchodem do šatny, v čase 19.56 dokázal srovnat Mirek Šnajdr a tím patrně dodal novou energii svým spoluhráčům.
Trenér Culka pak navíc hráčům o přestávce jistě důrazně připomněl, že v tomto utkání se hraje o postup do extraligy a obraz hry se ve druhé třetině rázem změnil. Domácí hráči byli od té chvíle rychlejší a důraznější a dokázali si vytvořit trvalý tlak, ze kterého nejdříve skóroval po krásné kombinaci první formace Honza Marvánek a o chvíli později zpoza branky opět výborně hrající Luka Časar. A když Petr Duchek za tři minuty zvýšil již na 5-2, vypadalo to, že hráči Hattriku pomalu rezignují. I přestože 4 minuty před koncem druhého dějství snížili na rozdíl dvou branek a vytvořili si v závěru třetiny několik nebezpečných situací, zdálo se, že soupeři dochází síly.
Třetí třetina se již odehrávala zcela v režii Sparty. Její hráči hráli častěji na balónku a Brno již do žádné vyložené šance nepustili. A ačkoliv hosté ve 3. třetině donutili výborného Kotoučka k devíti zákrokům, byla to Sparta, která skórovala. Nejprve vstřelil svou druhou branku Časar a následně také specialista na branky v power-play soupeře Petr Duchek, který v utkání nasbíral celkem 5 kanadských bodů. Konečný účet zápasu uzavřel opět střelou do prázdné branky Jirka Šimůnek.
Domácí odehráli skvělé utkání a mnohokrát roztleskali většinu z 67 diváků, kteří se do Králova Dvora vydali. Opět podali týmový výkon plný pohybu, tvrdých soubojů a florbalové šikovnosti. Všichni věříme, že tohle vše zopakují i zítra, kdy finále pokračuje opět ve sportovní hale v Králově Dvoře od 15.00.