Sparta se proti Náchodu trápila, nakonec zvítězila 4:2

Sparťané měli po poslední porážce od Kladna co napravovat, ale ani tentokrát svým výkonem nepřesvědčili. S Náchodem většinu zápasu prohrávali a až v poslední třetině strhli vítězství na svou stranu.

Komerční akce vyhnala prvoligový florbal do chladného azylu vinohradské sokolovny, kde navíc Sparta nastoupila ve značně pozměněné a na její poměry nezvykle úzké sestavě. I to se podepsalo pod nepříliš povedený výkon, který sparťané většinu zápasu předváděli.

Prohrávali už od druhé minuty, když se prosadil hostující Nosek. Snaha sparťanů o vyrovnání ale vycházela na prázdno, a to i přesto, že většinu času měli balonek na čepelích oni.  Zřídkakdy se dostávali k nebezpečnějšímu zakončení než je střela z poloviny hřiště. Náchod navíc vyrážel do rychlých protiútoků, v první třetině ale branka již nepadla.

Zhruba do poloviny zápasu se Sparta dostávala do provozní teploty, kdy pak téměř nepůjčila hostům míček. Ti se však opírali gólmana Hálu , který s jistotou likvidoval sparťanské střely. Tlak domácích byl ale znatelný a na konci druhé třetiny vyústil v sérii vyloučení hostů. Necelou minutu před druhou sirénou dokonce hrála Sparta přesilovou hru 5 na 3. Stále se však nedařilo dostat do nebezpečných střeleckých pozic, za zmínku stojí snad jen Duchkem nastřelené břevno.

Z kabiny se sparťané vrátili se zjevným pokynem více střílet. Povedená kombinace a přesná střela do víka z hole Petra Duchka znamenala využití přesilové hry a hlavně kýžené vyrovnání. Rozhodující pasáž zápasu přišla v rozmezí 50. a 53. minuty, kdy domácí nastříleli tři góly. Nejprve téměř z poloviny hřiště přesně střílel David Čermák, necelou minutu na to využil sparťanské euforie Luka Časar a v přesilové hře uzavřel sparťanský gólový účet Duchek.

Tlak Náchoda v závěru, kdy snížil na 4:2, již další branky nepřinesl a Sparta tak získala těžce vybojované tři body. Díky nim a prohře Znojma si drží na čele tabulky suverénní sedmibodový náskok. Příští neděli přivítá na svém hřišti Žďár nad Sázavou, utkání začíná v 18:00.