Sparta rozhodla o vítězství nad Kladnem ve třetí třetině a stále neztratila ani bod!

Ani v třetím ligovém utkání nenašli sparťané přemožitele a na hřišti Kladna zvítězili 12:6. Zprvu vyrovnané utkání rozhodla až třetí třetina, kterou vyhráli Pražané vysoko 6:1. V utkání bohatém na góly řádil opět Radek Križko, který dal 5 branek, a výrazně tak přispěl k vysokému vítězství hostů.

Zápas na Kladně, kterému přihlíželo 85 diváků, začal přesilovkou hostů, neboť už 17 vteřin po úvodním hvizdu putoval na trestnou lavici kladenský Leipner. Sparťané nastřelili tyč, ale branku dát nedokázali. Naopak ihned po skončení početní výhody hostů se dostal k míčku právě Leipner, který nahrál Vlčkovi a ten se nemýlil – 1:0.

Domácí se po vstřeleném gólu dostali ještě do několika šancí, ale Kotoučka nepřekonali. Slavilo se na druhé straně, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Križko. Hosté se však neradovali dlouho. Dvě minuty po vyrovnání vstřelil gól Louvar a poslal Kladno opět do vedení. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 2:2, když Míša Černý naplnil své sliby a prosadil se dalekonosnou střelou.

Vyrovnaná byla také druhá třetina. Kladenští dokázali vždy odpovědět na branky sparťanského týmu. Závěr prostředního dějství pak ale přeci jen zvládli lépe oni, když je do vedení 6:5 poslal svým druhým gólem v zápase Šnajdr.

Třetí třetinu začali lépe hosté i díky početní výhodě, ale ani jednu ze šancí neproměnili. Prosadili se až po skončení přesilovky, kdy se po standardní situaci trefil obránce Patrik Kozár. Hostům se ještě podařilo snížit, když se po individuální akci prosadil nejlepší hráč kladenských Leipner, to však bylo ze strany domácích všechno a začala úřadovat Sparta.

Na 8:6 zvyšoval v početní výhodě Križko. Tento sparťanský sniper se trefil po necelých dvou minutách znovu, a zaznamenal tak druhý hattrick v této sezoně. Hosté byli po Križkově hattricku aktivnější než soupeř a jejich převahu stvrdil desátým gólem Duchek. Po Duchkovi se ještě dvakrát trefil Križko a navýšil tak počet vstřelených branek v této sezoně na deset.

Sparta tak po třech kolech kraluje první lize. Ve čtvrtém kole narazí na třetí celek tabulky – Paskov Saurians. Utkání vypukne na Podvinném mlýně v sobotu 15.10. od 15:00.