Sparta proti Liberci prolomila sérii proher a odváží si tři body!

Výjezdové utkání v Kadani dopadlo lépe pro hostující sparťany, kteří dokázali ukončit sérii proher a porazili Liberec poměrem 4:8.

Velmi solidních 465 diváků sledovalo utkání 17. kola AutoCont Extraligy, ve kterém se střetli Liberec proti Spartě v severočeské Kadani. A oba celky ukázaly, že stojí za to se přijít podívat na extraligový florbal. Lépe do utkání vstoupili sparťané, kteří již v 3 minutě orazítkovali tyč Prokešovy branky. V 10. minutě už měli naši borci lépe seřízená mířidla a střela juniorského reprezentanta Ondřeje Perušiče skončila v brance Liberce. Asistenci na první gól si připsal Miroslav Šnajdr. Odpověď libereckých hráčů byla ale blesková. Za pouhých 28 sekund se k míčku dostal Zdeněk Vážný a utkání bylo opět vyrovnané. Sparta ale měla od začátku utkání herní převahu, kterou dokázali podruhé zúročit v 16. minutě. Přesnou přihrávku posily Sparty Michaela Schwana od mantinelu na střed hřiště využil Ondřej Havlas a sparťané se opět ujali vedení.

Příchozí diváci mohli sledovat utkání ve vysokém tempu a k vidění bylo vidět i mnoho ostřejších zákroků na hranici vyloučení, které ale rozhodčí nechávali bez trestů. Prvním vyloučeným hráčem se stal liberecký David Böhm, který si v druhé minutě druhé třetiny vysloužil trest za nedovolené vrážení. Sparta předvedla v přesilovce několik nebezpečných střel, ale žádná z nich se gólově neujala. Herní převaha hostujícího týmu byla ve druhé třetině opravdu zřejmá a tentokrát z ní sparťané dokázala vytěžit i kýžené góly. Ve 26. minutě se liberecký obránce pod silným tlakem napadajících sparťanů dopustil hrubky a míčku se zmocnil Radek Križko, který ještě vylepšil pozici přihrávkou na Petra Duchka a ten se před odkrytou bránou nemýlil. O minutu  později se po povedené sparťanské akci prosadil netradičně backhandovou střelou prosadil Jakub Vrána. Druhou asistenci v zápase si na své konto připsal Michael Schwan. I za stavu 1:4 se ale Liberec nevzdával a pokoušel se utkání zvrátit. V 28. minutě měli liberečtí velmi blízko ke snížení, ale míček poskakující na brankové čáře odpálil do bezpečí Petr Duchek. Domácí se gólu přeci jen dočkali, a to o čtyři minuty později, kdy po nahrávce Patrika Kováříka skóroval Vojtěch Krupička. Ve 38. minutě se po závaru před brankou dostal k míčku Ondřej Perušič, krásně si natáhnul a svojí bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Skóre druhé třetiny uzavřel Michael Schwan, který si po nahrávce Jakuba Vrány připsal po dvou asistencích i gólový zářez a poslal Spartu do čtyřgólového vedení.

I začátek závěrečné třetiny probíhal v režii hráčů v rudých dresech a Prokeš v liberecké brance musel vytáhnout několik vynikajících zákroků. Na střelu Miroslava Šnajdera ze 45. minuty ovšem už nestačil a výborně hrající Ondřej Perušič si připsal třetí kanadský bod za asistenci. Liberečtí dokázali odpovědět o minutu později, kdy skóroval Radovan Kubek, ale sparťané nechtěli nic nechat náhodě a za 49 sekund vracel pětigólové vedení Spartě její kapitán Dan Moravec. Svůj asistenční hattrick dokonal Michel Schwan, který se tak výraznou měrou přispěl k výsledku tohoto utkání. Gólovou tečku za utkáním udělal opět Radovan Kubek a korigoval skóre na 4:8, ale větší drama už sparťané nepřipustili a odvážejí si domu cennou výhru!

Již brzy Vám na sparťanském webu přineseme rozhovory a komentáře aktérů zápasů. Proto sledujte náš web a Facebook a dozvíte se všechny zajímavosti!