Sparta přišla o neporazitelnost ve Žďáru nad Sázavou.

Sparta v sobotu vyrazila k večernímu utkání ve Žďáru nad Sázavou, kde ji čekal souboj s místními Hrochy. Žďárská sportovní hala viděla vyrovnané utkání, kdy se ani jeden tým nedostal do více než jednogólového vedení. Po dramatickém závěru došlo až na nájezdy, kde byli úspěšnější domácí.

Utkání pátého kola 1. ligy mezi Žďárem a Spartou bylo možná až nečekaně vyrovnané. Hra začala ve svižném tempu, kdy nebezpečné byly zejména první pětky obou týmů. Na tyč po ráně Križka odpovídal neproměněnou tutovkou Imramovský. První se však do statistik zapsal právě on, když v sedmé minutě otevřel skóre zápasu.

Sparta následně ubránila přesilovku Hrochů a hnala se za vyrovnáním. Dočkala se po chybě domácího obránce, který připravil branku pro Martina Bihuše. Domácím se pak nepodařilo využít ani druhého vyloučení sparťanského obránce Černého, a první část tak skončila 1:1.

V polovině druhé třetiny dostali možnost početní výhody zase sparťané, a to dokonce dvojnásobné - nejprve rozhodčí Bartoškové vyloučili Hamana za vrážení a půl minuty na to Melichara za hru rukou. Přesilovou hru proměnil Ondřej Havlas, kterého Marvánek našel před prázdnou brankou. Další přesilovku Sparta nevyužila, čehož využili domácí a tlačili se za vyrovnáním. To přišlo z trestného střílení, které s přehledem proměnil nejproduktivnější žďárský hráč Petr Tlustoš.

Právě Tlustoš ale zavinil trestné střílení také na druhé straně, kdy úmyslně posunul brankovou konstrukci. Nájezd úspěšně proměnil Honza Marvánek a vrátil Spartě vedení. To opět nevydrželo dlouho - přesilovku 5 na 3 hráli i domácí, když jedním z trestaných byl i potřetí v utkání vyloučení Michael Černý. Přesilovku Žďáru proměnil Imramovský a i druhá část tak skončila vyrovnaným skóre.

Ve třetí třetině už Sparta jen dotahovala. Po brance domácího Dvořáka o sobě dal vědět nejproduktivnější hráč soutěže Radek Križko, který za necelých dvacet vteřin vyrovnal na 4:4. Vedení na stranu domácích vrátil v dobré formě hrající Imramovský, který gólem na 5:4 završil hattrick, odpověď ale po půl minutě vystřelil Míra Šnajdr.

Nervozita z vypjaté koncovky zřejmě stojí za nevyužitou přesilovkou, kterou v rozmezí 53. a 58. minuty předvedly oba týmy. Přes sto třicet diváků pak již vidělo tři body na kontě Hrochů, když v čase 57:54 zvyšoval na 6:5 Zerák. Sparta se ale dostala do tlaku a tři vteřiny před koncem se jí podařilo vyrovnat. Za úspěšného střelce byl označen Radek Križko, který si tak upevnil svou pozici na čele kanadského bodování 1. ligy.

Došlo tak na prodloužení, které je ve Žďáru již tradicí - ze tří prvoligových utkání se v tamní sportovní hale prodlužovalo potřetí. Tentokrát však vyrovnané utkání dospělo až do trestných střílení. Za Spartu proměňovali Križko a Svatoš, za domácí Imramovský s Melicharem. Rozhodnutí přišlo ve třetí sérii, kdy neproměnil Marvánek, a o vítězství domácího týmu tak rozhodl Tlustoš. Žďár se tak stává specialistou na dvoubodové vítězství a také prvním týmem, který v této sezóně obral Spartu o body.

Ta i přesto zůstává v čele prvoligové tabulky, její náskok na Vinohrady je však již jen jednobodový. V pátek 28. října pak přivítá na domácím hřišti pátý tým FBC Plzeň, sparťany můžete přijít podpořit na Podvinný mlýn od 17:00.