SpartaOstrava
7:6(2:1,4:2,1:3)
ne 22. 9. 2024 18:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 2. kolo

Sparta Praha vítězí v napínavém zápase proti Ostravě

Sparta Praha si na domácí půdě v UNYP Aréně připsala cenné vítězství proti FBC Ostrava, i když zápas byl napínavý až do samotného konce. Sparta se dokázala ubránit ve vypjatých momentech a získala tři body díky výhře 7:6.

První třetina: Rychlý start Sparty

Sparta vstoupila do zápasu velmi aktivně a už ve třetí minutě se ujala vedení, když Jan Krejča využil přesné přihrávky Jiřího Curneyho a prostřelil ostravského gólmana Bindera. O deset minut později přidala Sparta druhý gól. Curney se tentokrát trefil sám po přihrávce Mikuláše Krbce a zvýšil na 2:0. Ostrava však rychle odpověděla, když Joonas Viitanen v 16. minutě snížil z přesilovky na 2:1.

Druhá třetina: Přetahovaná pokračuje

Ostrava se nevzdávala a v úvodu druhé třetiny vyrovnal Lukáš Pobořil na 2:2 po přihrávce Jana Vojáčka. Sparta ale znovu zabrala a ve 33. minutě se znovu dostala do vedení díky Janu Krejčovi, který po přihrávce Martina Pražana poslal Spartu do vedení 3:2. O dvě minuty později zvýšil na 4:2 Jiří Curney po krásné kombinaci s Mikulášem Krbcem. Sparta pokračovala v tlaku a Jan Krejča dokonal svůj hattrick ve 37. minutě, když zvýšil na 5:2.

Třetí třetina: Dramatický závěr

V poslední třetině začala Ostrava dotahovat. Tuomas Markkula, který byl v utkání neustálou hrozbou, v 39. minutě snížil na 6:3 a o šest minut později zkompletoval svůj hattrick, když přesně zamířil do šibenice a snížil na 7:5. Sparta měla ještě několik šancí rozhodnout, ale Ostrava stále tlačila. V poslední minutě zápasu Lukáš Pobořil snížil na 7:6, což slibovalo dramatický závěr. Ostrava ještě odvolala brankáře a hrála v šesti, ale Sparťané se dokázali ubránit a zápas dotáhli do vítězného konce.

Klíčové momenty

Sparta ukázala svou ofenzivní sílu, především díky výkonům Jiřího Curneyho a Jana Krejči, který vstřelil čtyři branky. Na druhé straně Ostravu táhl Tuomas Markkula, jenž se také zaskvěl třemi brankami. Brankář Martin Beneš odvedl několik klíčových zákroků, které nakonec rozhodly o výhře domácích.