Sparta podlehla Vítkovicím vysoko 3:9

O výsledku nedělního odpoledního utkání rozhodla zejména první třetina, kterou hosté vyhráli 4:0 a získaný náskok si udržovali po celý zbytek zápasu.

Pražané vstoupili do zápasu velmi laxně a hosté z Vítkovic rychle převzali iniciativu. Během první pětiminutovky se ještě skóre neměnilo, ale už v šesté minutě potrestal chybnou rozehrávku domácích vítkovický Kološ a poslal svůj tým do vedení. Hosté se natrvalo usadili na půlce Sparty, vytvářeli si šanci za šancí a domácí se k útoku dostávali sporadicky a pouze v podobě breaků.

Velký tlak vítkovických vyústil v polovině první části v další branku, když se prosadil Hrubý. Hráči Sparty se nadále nebyli schopní se výrazněji prosadit, a hosté tak stále kontrolovali zápas. Čtyři minuty před koncem měly Vítkovice navíc možnost trestného střílení, které Hájek chladnokrevně proměnil. Domácí do konce třetiny inkasovali ještě jednou, a to po atraktivní spolupráci Hájka s Řezaninou.

Dvě minuty před koncem třetiny hrála Sparta přesilovku, ale ani v početní výhodě se téměř nedostávala k zakončení. Do kabin se tedy šlo za nepříznivého stavu 0:4 pro Vítkovice. Brankář Kotouček měl v první třetině opravdu spoustu práce, předvedl několik výborných zákroků a jen díky němu nebylo skóre ještě vyšší.

Úvod druhé části se velmi podobal začátku zápasu. Vítkovice držely balonek na svých čepelích a zasypávaly Kotoučka mnoha střelami. Sparťanský brankář odolával až do sedmé minuty, kdy inkasoval popáté a byl vystřídán. Nový brankář Sparty Martin Beneš se ještě ani pořádně nerozkoukal a už lovil míček z branky, když ho po necelé minutě, kterou na hřišti strávil, překonal Kološ.

Za stavu 0:6 jakoby se hráči Sparty pomalu probouzeli. Začali více napadat a hra se postupně vyrovnávala. Domácí si dokonce vytvořili několik šancí. V polovině zápasu trefil Duchek po standardní situaci tyčku. Minutu na to měli domácí opět možnost přesilovky a tentokrát se nejlepší střelec Sparty už nemýlil a vstřelil první branku.

Vítkovice se však rostoucím výkonem domácích nenechaly zaskočit a minutu a půl po Duchkově brance se radovali posedmé, když se znovu prosadil Matúš. V závěru druhé části domácí tlačili, nastřelili další tyčku a konečně byli Vítkovicím důstojným soupeřem. Osm vteřin před koncem se navíc prosadil Ondra Svatoš a stav před třetí třetinou tak byl 2:7.

Do třetí třetiny vlétli Sparťané aktivně a snažili se nepříznivý stav zkorigovat. Pak byl ovšem za sekání vyloučen Michal Rodina a hosté znovu trestali. V závěru přesilovky zkompletoval hattrick vítkovický Matúš.

Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale vítkovičtí hráli zodpovědně a svojí aktivitou nadále působili Pražanům potíže, a to zejména v rozehrávce. V závěrečné desetiminutovce se potřetí prosadil vítkovický Kološ a zvýšil tak na hrozivých 2:9. Spartě se ještě podařilo snížit, když Svatoš po spolupráci s Duchkem zaznamenal druhý gól v zápase.

Do konce utkání už branka nepadla, a tak si Vítkovice odváží z Prahy vysoké vítězství 9:3. Domácí hráči tak po sérii čtyř vítězství v řadě zaznamenali již druhou porážku. Další zápas odehrají Sparťané 11. listopadu na Chodově a další domácí zápas se uskuteční 17. listopadu, kdy do Prahy zavítají Otrokovice.