Sparta nadělila Liberci desítku a připsala si další pohárové vítězství!

Sparťané si tak po Chomutově a Kladně připsali další cenný skalp, a to v podobě extraligového Liberce. Utkání bylo dvě třetiny velmi vyrovnané. Domácí po většinu zápasu vedli, ale hosté se vždy dokázali výsledkově dotáhnout. Jejich vzdor zlomil až ve třetí třetině úspěšně proměněným nájezdem Jan Marvánek. Poté už se prosazovali jen domácí a zvítězili vysoko 10:4.

Na domácích bylo od začátku utkání znát, že si hru s extraligovým týmem užívají. Dobře spolupracovali při přechodu do útoku a vytvořili si tak několik slibných příležitostí. Jejich snaha byla odměněna v páté minutě, kdy se bekhendem trefil Martin Bihuš.

Liberečtí měli vlažnější vstup do začátku utkání, ale po prvním obdrženém gólu se probrali k životu a vyslali na Kotoučka několik střel. Sparťanský brankář ale všechny pochytal a dal tak svému týmu potřebný klid. Domácí si dále vytvářeli šance a v čase 10:14 udeřili podruhé. To se střelou z dálky prosadil Michael Černý.

Poté se hrálo hodně stylem nahoru dolů, ale byli to hlavně domácí, kteří byli u míčku častěji. A když se hosté dostali k nějaké střele, tak ji zlikvidoval ve skvělé formě chytající Kotouček. Pět minut před koncem první třetiny hrála Sparta přesilovou hru. V té nejdřív nebezpečně pálil Križko, ale gól z toho ještě nebyl. Vzápětí se ale po krásné spolupráci prosadil Michal Rodina, který zakončoval po Duchkově přihrávce do prázdné branky.

Hosté dokázali do konce třetiny snížit, když dvě minuty před koncem první třetiny využili početní výhody. Poté už se ani jeden z týmů neprosadil výsledek tak byl 3:1 pro domácí.

V druhém dějství se hra úplně vyrovnala a také se přitvrdilo. Hned v úvodu měli hosté další přesilovku, ale nevyužili ji. Prosadili se až při hře pět na pět a snížili na rozdíl jediné branky. Následovala další přesilovka libereckých, ale ani tentokrát se nedokázali neprosadit. Domácí hráli oslabení velice dobře a nepustili Liberec do vážnější šance.

Zhruba v polovině utkání se prosadil nejlepší střelec první ligy – Radek Križko a zajistil tak Spartě opět dvougólový náskok. Fanoušci, kterých se v hale sešlo necelých sto, vydatně povzbuzovali a hnali domácí kupředu. Po Križkově brance se hra trochu uklidnila. Obě mužstva dobře kryla střed hřiště, a tak se ani jedno nedostalo k výraznější šanci. Ale dvě minuty před koncem druhé části hosté opět snížili na rozdíl jedné branky a před závěrečným dějstvím bylo skóre 4:3 pro domácí.

Do třetí třetiny vkročili hosté aktivněji a po sto šestnácti vteřinách vyrovnali. Zdálo se, že liberečtí začnou tlačit, ale domácím se podařilo hru opět uklidnit a zažehnat nebezpečí. Rozhodujícím momentem utkání byl samostatný nájezd Jana Marvánka. Ten tváří v tvář libereckému gólmanovi nezaváhal, blafákem zvýšil na 5:4 a zaznamenal vítěznou branku.

Od tohoto momentu převzali veškerou iniciativu domácí. Na 6:4 zvyšoval svým druhým gólem Križko. Poté se během necelých dvou minut prosadili domácí hned třikrát! Nejprve se v přesilové hře prosadil parádní kličkou Havlas. Hned po vhazování, do kterých se domácí hrnuli celý zápas velmi aktivně, se míčku chopil Luka Časar a nekompromisně zavěsil. Liberec si po této obdržené brance vzal oddechový čas, ale nebyl mu nic platný, protože hned po něm domácí udeřili potřetí, když se po individuální akci prosadil Pavel Dvořák.

Dílo zkázy pro liberecké dokonal minutu a půl před koncem zápasu Časar, který vstřelil desátý gól Sparty dokonce v oslabení! Utkání skončilo za potlesku diváků, které bylo celou třetí třetinu velmi slyšet. Sparťané tak zvítězili i v osmifinále Poháru České pojišťovny 2011 a postoupili senzačně do čtvrtfinále. V něm se utkají s Mladou Boleslaví, která v osmifinále zničila SSK Future 12:1.