Sparta na vítězné vlně. Proti Liberci si připsala čtvrté vítězství v řadě!

Sparťané rozhodli nedělní zápas proti Liberci hned v první minutě. Dvěma rychlými góly si vytvořili náskok, který se jim dařilo držet celý zbytek zápasu.

Domácí do zápasu vlétli jako blesk a po dvaadvaceti vteřinách se radovali poprvé, když se prosadil kapitán Dan Moravec. Než se liberečtí vzpamatovali z prvního šoku, bylo to už 2:0. Ondřej Perušič se krásnou individuální akcí zbavil svých strážců a přesně vystřelil. Domácí pokračovali v aktivní hře dopředu a díky dobrému forčekingu si vypracovali další šance. Hosty držela od debaklu zejména branková konstrukce, kterou postupně nastřelili Perušič, Havlas a Rodina.

Liberec se začal hnát za vyrovnáním v druhé polovině první třetiny. To se prosadil kapitán Blažek a snížil na rozdíl jediné branky. Domácí se ale nenechali rozhodit a dvacet šest vteřin po libereckém gólu opět odskočili na dvoubrankový rozdíl, když se prosadil nejlepší střelec Sparty – Petr Duchek. Závěrečná minuta první části nakonec nabídla ještě dvě branky. Nejprve se prosadil z voleje Ondřej Havlas. Ale Liberci se ještě podařilo snížit, když se vteřinu před sirénou podruhé prosadil Blažek.

Do druhé části vstoupili oba týmy opatrněji a hra byla zpočátku vyrovnaná. Po úvodních pěti minutách se ale opět radovali domácí, když Vránovo nahození z půlky hřiště šikovně tečoval Petr Duchek. Domácí měli následně možnost přesilovky, ale další branky se nedočkali. I hosté měli ve druhé části přesilovou hru, ale výsledek byl stejný jako v případě domácích. Do konce třetiny už žádný gól nepadl a do kabin se šlo za stavu 5:2 pro Spartu.

Na úvod závěrečné třetiny měli domácí opět přesilovku, ale ani napodruhé ji neproměnili. Liberečtí měli velkou šanci snížit v polovině třetiny, kdy hráli přesilovku 4:3, ale domácí se skvěle bránili a udrželi tříbrankový náskok. Liberci se nakonec podařilo snížit, když osm minut před koncem hráči sehráli dobře standardní situaci a podařilo se jim prostřelit Beneše. Liberec se nadechl k závěrečnému tlaku, ale ani několikaminutová hra bez brankáře mu už nepomohla a domácí se tak mohli znovu radovat.

Sparta si tak připsala čtvrté vítězství v řadě, v tabulce extraligy má 11 bodů a drží se na skvělém šestém místě. Nyní čekají sparťanské áčko dva těžké zápasy. 21. října sehrají ve Střešovicích malé pražské derby s Tatranem a týden nato přivítají na domácím hřišti Vítkovice.