SPARTA JE ZPĚT V EXTRALIZE!

Hráči Sparty zvítězili i ve třetím finálovém utkání proti Hattricku Brno a po roční pauze postoupili zpět mezi českou florbalovou elitu. Úspěšně tak zakončili skvělou sezónu, která začala vítězstvím na Czech Openu, pokračovala do čtvrtfinále Poháru ČFBU a skončila přesvědčivým postupem do extraligy.

Třetí vítězství se ale v brněnské hale nerodilo snadno. Na hráčích byla vidět nervozita z důležitosti tohoto zápasu a když se k ní přidal i nezvyk z hry na parketách, objevovala se ve hře hostů spousta nepřesností. Navíc Hattrick hrál o všechno a bylo to znát především na důrazu domácích. Ti šli během úvodních devíti minut do dvoubrankového vedení, když nejprve Komenda proměnil trestné střílení a následně Bolf prostřelil z půlky skrumáž hráčů před sparťanskou brankou. Pak si ale vzala slovo Sparta a nejprve Ondřej Perušič po signálu z rohu snížil a o půl minuty později Honza Marvánek dělovkou do horního rohu srovnal na 2:2. To vše ještě před koncem prvních deseti minut.
Druhá třetina se odehrávala ve znamení urputného boje a množství soubojů se šancemi na obou stranách. Ujala se však jen šance domácích, kdy z brankoviště překonal Kotoučka Saňka.
Do třetí třetiny tak Sparta nastoupila s jednogólovým mankem a se hrou na dvě pětky. Zvýšené tempo ze strany hostů se začalo rychle projevovat a vyústilo ve vyrovnávací branku Petra Duchka. Sparta i nadále tlačila svého soupeře, ale v 55 minutě nepokryla domácího Houště, který získal pro Brno vedení. Hosté se tak dostali do nepřijemné situace, ale evidentně ne neřešitelné. Ze sílícího tlaku nejprve vyrovnal kapitán Dan Moravec a když se o minutu později prosadil krásnou střelou podruhé Ondřej Perušič postup byl doslova nadosah. Hattrick sáhl ke hře bez brankáře, zamkl Spartu na vlastní polovině, ale když na začátku 59 minuty trefil odkrytou branku nejzkušenější náš hráč Radek Križko, mohli hráči začít v duchu slavit. Poslední dvě minuty prvoligové přislušnosti utekly v okamžiku a oslavy mohly vypuknout naplno!
Sparta tak po výhře 6:4 ovládla finálovou sérii v poměru 3:0 a nově vybudovaný tým se vrátil do extraligy v nejkratším možném čase.