SPARTA JE VE FINÁLE 1. LIGY! Rozhodující zápas vyhrála 9:3

Před zaplněnou Arenou se hrálo páté utkání semifinále 1. ligy mezi Spartou a Vinohrady. Dvě třetiny sledovali fantastičtí diváci opravdové drama, Vinohrady se Spartou držely krok. Rozhodla až třetí třetina, kdy domácí nastříleli čtyři branky a sebejistě si došli pro třetí vítězství v semifinálové sérii. Ve finále je čeká Hattrick Brno, který Kladno porazil 11:6.

Od první vteřiny středečního zápasu bylo jasné, že jde o hodně. Oba týmy do utkání vlétly ve vysokém tempu a už po 49 vteřinách Sparta vedla, to když Pavel Dvořák zahrál hostujícímu gólmanovi na housle. Vinohrady ale rozhodně zbraně nesložily, naopak - za 103 vteřin už byly ve vedení.

Vysunutá obrana obou týmů přinášela jednu šanci za druhou, až přišla sparťanská čtrnáctivteřinovka, kdy nejprve Ondra Perušič propálil Buchtu a po něm poslal Spartu do vedení Patrik Kozár. Při množství šancí přišla až nečekaná gólová odmlka. Další branka přišla až ve druhé třetině, když Petr Pastor našel před brankou Luku Časara a dnes nejlepší ze sparťanů zvýšil na 4:2. Na rozdíl jediného gólu vrátil vymetenou šibenicí hostující Kraus.

Ještě před druhou sirénou se ale prosadil Jiří Šimůnek a Sparta šla do kabin s dvoubrankovým náskokem. Že by se ve třetí třetině už jen dohrávalo, se rozhodně říci nedá. Hostům ale chyběla trpělivost v rozehrávce a čas hrál ve prospěch sparťanů. Když SKV v polovině třetí části navíc neproměnili přesilovou hru, byla na koni Sparta. A byl to opět slovinský reprezentant ve sparťanských službách Luka Časar, který využil Šimůnkovy nahrávky ke zvýšení na 6:3.

Více než pět minut před koncem sáhl hostující tým ke hře bez brankáře, sparťané ale bránili s obrovským nasazením a nahození od půlky se tak málokdy dostávalo až k domácímu gólmanovi Kotoučkovi. Prázdná branka Sokolů navíc svědčila prvnímu útoku domácích - Petr Duchek dostal balonek do branky hned dvakrát a sparťanská Arena mohla slavit. Devátý gól Radka Križka dvě minuty před koncem byl jen kosmetickou úpravou, Sparta si už jen užívala zasloužené ovace zaplněných tribun.

Skvělé utkání bylo výborným vyvrcholení série, která svou atraktivitou a diváckou kulisou předčila i semifinálové boje v extralize.

Spartu ve finále čeká Hattrick Brno, který Kladno na vlastním hřišti porazil 11:6. Finálová série začíná již tento víkend, první utkání se kvůli pražskému házenkářskému turnaji odehrají v Králově Dvoře.