Sparta je v semifinále! Ve Žďáru zvítězila v obou víkendových zápasech

Pražští florbalisté tak dali zapomenout na rozpačitý úvod play-off a ve Žďáru porazili místní hrochy jak v sobotu (7:5), tak i v neděli (6:2). V sérii tak zvítězili 3:1 na zápasy.

V sobotním utkání Pražané sice v páté minutě inkasovali, ale následně měli možnost přesilové hry. V té se prosadil nejlepší střelec Sparty v základní části – Radek Križko. Vyrovnaný stav vydržel až do konce prvního dějství.

Druhou část načali opět lépe domácí hroši a po necelých třech minutách se ujali vedení 2:1. Ovšem i na tuto branku našli hosté odpověď v podobě dvou vstřelených gólů v rozmezí devadesáti sekund. Nejprve se prosadil Petr Pastor a po něm Ondra Svatoš. V polovině zápasu přidal svůj druhý gól Križko a zvýšil tak na 2:4.

Do konce druhé třetiny se prosadil Miroslav Šnajdr a zajistil Spartě pohodlný tříbrankový náskok. Dvě minuty před sirénou zkompletoval Radek „Papír“ Križko hattrick a hosté šli do kabin za stavu 2:6.

V třetí části se sice domácí pokusili zápas zdramatizovat, ale tři vstřelené branky na vítězství nestačily. Za Spartu se ještě prosadil Pavel Dvořák a konečný stav byl 5:7 pro hosty.

V neděli Sparťané žádnou senzaci už nepřipustili a zaslouženě zvítězili 6:2. Největší podíl na vítězství měl Petr Duchek, který vstřelil jednu branku a na tři další přihrál.

První třetinu ovládli hosté brankami Rodiny a Dvořáka. V druhé části domácí sice snížili, ale minutu před jejím koncem vrátil Spartě dvougólový náskok znovu Dvořák.

Ve třetí třetině se domácím opět povedlo snížit na 2:3, ale to bylo z jejich strany vše. Pak už se prosazovali jen hosté. Na 2:4 zvyšoval Luka Časar. V závěru zápasu nakonec místo tlaku domácích přišly ještě dvě branky hostů. To když se prosadil Duchek a po něm půl minuty před koncem zápasu skóroval podruhé Časar.

Sparta tak zvítězila ve čtvrtfinálové sérii 3:1 na zápasy a postoupila do semifinále play-off první ligy. V něm se utká se Sokolem Královské Vinohrady, který překvapivě hladce vyřadil Znojmo 3:0 na zápasy. První semifinálové utkání se hraje na Podvinném mlýně v sobotu 24. března.