Sparta doma poprvé v sezoně prohrála. Jejím přemožitelem se stalo Kladno

Sparťané poprvé v sezoně ztratili všechny body. Kladenští se na zápas lépe připravili a přesnou hrou založenou na dobré taktice zvítězili nakonec 9:3. Hlavním předpokladem jejich úspěchu se stal brankář Bobisud, který za svá záda pustil jen tři střely.

V sobotní podvečer se v hale na Podvinném mlýně uskutečnilo utkání 14. kola první ligy mužů. Domácí, kteří se museli obejít bez Černého, Furcha a Svatoše, byli od začátku pasivnějším týmem a byli to spíše hosté, kteří si vytvářeli šance. První branka padla ve čtvrté minutě, když prosadil kladenský Linhart.

Domácí se poté snažili vyrovnat, ale Bobisud všechny jejich střelecké pokusy kryl. Byli to naopak Středočeši, kteří vstřelili další branku. Nepřesnosti domácích potrestali hned dvakrát a zvýšili už na 0:3. Do konce první třetiny se prosadili hosté ještě jednou a domácí byli zralí na ručník. Minutu před koncem však proměnil přesilovou hru Adam Smetana a dal domácím alespoň trochu naděje do druhé třetiny.

Ta začala pro domácí dobře a z úvodu měli možnost hrát další přesilovku. V té se však neprosadili a navíc inkasovali další branku, když kladenský Šikola v samostatném úniku překonal Kotoučka. Hosté byli stejně jako v prvním dějství lepším týmem a jejich převaha vyústila v šestou branku, kterou dal kapitán Tomáš Leipner.

Po šesté brance došlo ke střídaní brankářů a místo ve sparťanské brance zaujal Karel Kotoun.
Domácí poté snížili zásluhou Duchka, ale pak vzápětí inkasovali, když kladenští využili svoji první přesilovou hru. Do konce druhé části se hosté prosadili ještě jednou a sparťané tak po dvou třetinách prohrávali 2:8.

Mizérie domácích pokračovala i ve třetí třetině, když nabídli hostům dvě možnosti přesilové hry. Kladno však ani jednu nevyužilo a domácím se podařilo snížit na 3:8, když Šnajdr přesně umístil Dvořákovu nahrávku do branky. Do konce zápasu zbývalo pět minut a dal se očekávat další velký závěrečný tlak, který v domácí předvedli v minulosti už několikrát. Tentokrát však nepřišel. Naopak domácí šli v závěru zápasu znovu do čtyř a kladenští sedm vteřin před koncem přidali ještě jeden gól.

Další utkání odehraje Sparta 14.ledna v hale na Vinohradech, kde se utká s Náchodem. Utkání vypukne v 19:30 a i vy můžete být u toho.