Sparta byla Boleslavi důstojným soupeřem. Nakonec padla v prodloužení.

Čtvrtfinálové utkání Poháru Česká pojišťovny 2011 nabídlo divákům atraktivní podívanou. Boleslav v zápase dvakrát vedla o dvě branky, ale domácím se vždy podařilo stav srovnat. Naděje na postup do semifinále se sparťanům rozplynuly 2 minuty před koncem prodloužení, kdy se trefil boleslavský Bouška a vystřelil svému týmu postup.

Boleslavští vstoupili do utkání mnohem aktivněji a po půl minutě vedli zásluhou Pluhaře 1:0. Následoval útok domácích, ale po střele Svatoše zvonila jen tyč. Poté přišel pro domácí další šok v podobě druhého obdrženého gólu.

Boleslav dosáhla potřebného klidu a hrála svoji hru. Domácím paradoxně pomohlo oslabení. To zvládli Pražané výborně a od té doby byli lepším týmem. Čtyři minuty před koncem první třetiny přišel bleskový obrat. Domácí během 10 vteřin udeřili rovnou dvakrát, když se poprvé po nucené pauze způsobené zraněním prosadil Petr Pastor a poté Michael Rodina.

Hra se uklidnila a vše nasvědčovalo tomu, že do šaten se půjde za vyrovnaného stavu. Ovšem 20 vteřin před koncem se uvolnilo duo Furch – Časar a první jmenovaný poslal Spartu do vedení. A tak po první třetině byl stav 3:2 pro domácí.

Téměř celá druhá třetina byla pak v režii hostů. Hned v úvodu musel Kotouček vytáhnout zákrok z kategorie snů. Sparťanský brankář se činil, ale ani on nedokázal zabránit boleslavskému nástupu. Hosté pak v rozmezí jedné minuty skórovali dvakrát a strhli vedení na svoji stranu. A když se pak po vyloučení Križka prosadil boleslavský Pluhař, vypadalo to s domácími bledě.

Ovšem jak sparťané ukázali v minulosti už několikrát, jejich opravdovou specialitou jsou třetí třetiny. Ani dnešní zápas nebyl výjimkou. Domácí tuto část vyhráli 2:0 a vynutili si prodloužení.

Nejprve se prosadil Marvánek, který se nejlépe zorientoval v trmě vrmě před boleslavskou brankou a snížil stav opět na rozdíl jediného gólu. Sparťané se začali více tlačit do útoku a výsledkem byl faul boleslavských a nadcházející přesilová hra domácích. V té se podruhé v zápase prosadil Petr Pastor, když tečoval nahození Križka.

Stav byl vyrovnaný 5:5 a Boleslav se zdála více nervózní, z čehož vyplynula další přesilovka pro domácí, ti ji ale využít nedokázali. Následný time-out hostů už nic na výsledku nic nezměnil, a tak zápas pokračoval do prodloužení.

V něm byli hosté celkově aktivnější. Sparta měla několik příležitostí v úvodu, ale většinu času se hrálo spíše před Kotoučkem. Ten držel domácí až do času 67:41, kdy se prosadil podruhé boleslavský Bouška a hosté mohli slavit vítězství 6:5. Domácí však předvedli výborný výkon a byli svému extraligovému protivníkovi více než důstojným soupeřem.

Sparta tak v Poháru České pojišťovny 2011 skončila, ale v lize hraje dále a vy máte možnost ji vidět už tuto neděli 27.11. 2011, kdy do arény na Podvinném Mlýně zavítá TJ SAM73 Znojmo.