Posledních deset minut rozhodlo o prohře Sparty s Boleslaví

Výborným výkonem a nasazením se prezentovali sparťané na palubovce Mladé Boleslavi. V utkání dokonce vedli o dvě branky, ale v samotném závěru utkání o vedení přišli a z vítězství se radoval soupeř.

Velmi zajímavou podívanou připravili aktéři utkání Sparta vs. Mladá Boleslav pro příchozí diváky. Oba soupeři se do toho opřeli již od začátku a góly na sebe nenechaly čekat. Jako první se ve 3. minutě zápasu prosadili hráči BILLY BOYe, když Dmitry Uglanov dokázal tvrdou střelou propálit míček až za záda Martina Beneše. Sparťané ale s odpovědí neotáleli. V čase 5:18 si vzal míček Miroslav Šnajdr a dalekonosnou střelou překonal Korába v brance soupeře.

Domácí po obdržené brance ještě zvýšili svojí aktivitu a jen díky Benešovi Sparta držela nerozhodný výsledek. Ve 14. minutě se v nebezpečné pozici před brankou Sparty ocitl Lukáš Kotrbatý, ale obránci Sparty dokázali včas zareagovat a o připravili míček ho připravili. Z následného rychlého protiútoku po spolupráci s Pavlem Dvořákem dostal Spartu do vedení juniorský reprezentant Ondřej Perušič. Soupeř měl i v dalším průběhu na hřišti převahu, ale často jejich snaha troskotala na aktivní hře sparťanů.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, ale žádnou výraznější akci si na své konto nepřipsali a hra se postupně vyrovnávala a Sparťané dokázali soupeře místy přehrávat. Svoje umění předvedli naši hráči naplno v 25. minutě utkání, kdy dokázali soupeřovu obranu rozebrat na kousky a zakončující navrátilec do sparťanských řad Radek Križko už měl velmi snadnou pozici. Sparta se ujala vedení o dva góly. Boleslavským střelcům v utkání se Spartou selhávala hlavně koncovka, jejich střely končili mimo nebo je likvidoval skvěle chytající Martin Beneš. Snížit skóre se domácím podařilo až v závěru druhé třetiny, kdy se ujala střela z dálky z hole Radima Křenka. Hosté ale stále odcházeli do šatny s nadějným jednogólovým vedením.

V závěrečné třetině utkání však úřadovali už pouze domácí. V jejím úvodu ještě dokázali naši hráči ubránit dvě po sobě jdoucí přesilovky domácích a stále drželi těsný náskok, ale v 52. minutě přišlo vyrovnání z hole Petra Saláta a domácí hala bouřila nadšením. Zápase tak prakticky začínal odznova. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a oba týmy měli nadějné střelecké pozice. Bohužel pro Spartu byly v této chvíli šťastnější hráči soupeře. Minutu a pět sekund před závěrečným hvizdem poslal domácí do vedení Radek Gwuźdź.. V samotném závěru utkání se ještě při power-play prosadil dloubáčkem z vlastní půle Ondřej Fojta a udělal za utkáním definitivní tečku.

Mladá Boleslav tak porazili Spartu poměrem 5:3 a dostala se do průběžného čela tabulky. Sparta nadále s 13-ti body zůstává šestá.

V dalších dnech pro Vás opět připravujeme rozhovory s aktéry utkání. Tentokrát vyzpovídáme navrátilce do sparťanské sestavy Radka Križka. Sledujte nás i nadále a budete mít ty nejlepší informace o dění ve Spartě!