Pohárové selhání si Sparta vynahradila v Brně

Po pátečním zaváhání v pohárovém utkání proti Jaroměři si dnes Sparťané zlepšili náladu vítězstvím nad Brnem v poměru 7:9 a velmi pohlednými útočnými akcemi. K vítězství v zápase Spartu svým hattrickem dovedl kapitán Dan Moravec.

V pátek odehráli Sparťané na palubovce Sokolu Jaroměř osmifinále poháru České Pojišťovny 2012. Navzdory tomu, že byla Sparta jasným favoritem, předvedli jaroměřičtí hráči velmi dobrý výkon a sehráli vyrovnaný duel. Domácí nad Spartou, která nenastoupila v kompletní sestavě, několikrát vedli a Sparta musela dotahovat. Těsně před koncem utkání byl stav vyrovnaný 7:7, ale po vyloučení sparťanského útočníka Pavla Dvořáka dokázala Jaroměř využít přesilovku a při power play Sparty vítězství pojistit gólem do prázdné branky. Jaroměř tak vítězstvím nad Spartou v poměru 9:7 získala cenný skalp a postupuje do čtvrtfinále pohárových bojů.

Další důležitý zápas měli naši hráči na programu dnes (pátek 7.10.) na palubovce brněnských Bulldogs. Po nepovedeném pohárovém utkání si hráči chtěli spravit chuť a v utkání se brzy ujali vedení 0:2. Domácí však dokázali rychle zareagovat a během dvou minut skóre srovnali. Utkání i nadále pokračovalo ve vysokém nasazení a oba týmy si vybíraly slabší chvilky, které dnes byly nekompromisně trestány, a tak se v utkání hned několikrát měnilo vedení. Na konci druhé třetiny se utkání lépe vyvíjelo pro domácí hráče, jelikož odcházeli do kabiny s nejtěsnějším možným vedením za stavu 6:5. V závěrečné třetině však úřadovala Sparta a jako pravý kapitán zavelel svojí brankou k obratu Dan Moravec, který vyrovnával na 6:6. O čtyřiadvacet sekund později ho napodobil Michael Rodina a Sparta se ujala vedení, které za další necelé dvě minuty pojistil opět sparťanský kapitán, který tak zkompletoval svůj hattrick. Tento náskok se už brněnským nepodařilo smazat. Na obou stranách ještě padl jeden gól a i přes závěrečný tlak domácích se skóre zastavilo na stavu 7:9 pro hosty. Vypjatost tohoto utkání deklaruje i udělený osobní trest do konce utkání pro domácího Luďka Ondráčka, který naprosto zbytečně hrubě fauloval Ondřeje Svatoše. Sparta si tak po tvrdě vybojovaném vítězství odváží z Brna všechny tři body a s celkově osmi body z posledních tří zápasů je tak na 6. místě tabulky extraligy. Kompletní tabulky a výsledky všech odehraných utkání najdete ZDE.

V dalším programu Sparta přivítá na své palubovce tým Liberce. Utkání se odehraje v neděli 14. října od 17:00 ve Sparta Aréně na Podvinném Mlýně. Všechny naše fanoušky srdečně zveme! Můžete se těšit na bojovné utkání, kdy se Liberec pokusí poprvé v sezóně bodovat a Sparťané budou chtít prodloužit svojí sérii vítězství. Pro všechny fanoušky připravujeme zajímavé soutěže o ceny od našich partnerů a mnoho dalšího.