Na Spartu nestačily ani Vinohrady, z Podvinného mlýna si odnesly prohru 9:7!

Více než 120 diváků, kteří si o nedělním deštivém večeru našli cestu do Sparta Areny na Podvinném mlýně, rozhodně nelitovali. Viděli výborné utkání plné rychlých útočných akcí a gólů. Sokolové sice dvakrát vedli, ale Sparta zvládla třetí třetinu a díky výhře 9:7 si upevnila první místo v tabulce 1. ligy.

Začala však - jako již tradičně - vlažně. Tentokrát však nebyla potrestána gólem, ale dvouminutovým trestem za špatné střídání. Hosté si však s přesilovou hrou neporadili, navíc i oni šli rychle do 4, čehož využil domácí kapitán Dan Moravec k otevření skóre. Sokolům se podařilo otočit díky dvěma brankám v rozmezí dvou a půl minuty a vedení 1:2 vydrželo do první přestávky, i když Sparta hrála v závěru třetiny přesilovou hru.

Ke srovnání si domácí připravili krásnou branku, kdy Adam Smetana shodil míček na volného Ondru Svatoše, který vyrovnal. Do vedení se Sparta dostala krátce před polovinou utkání, kdy opět hrála přesilovku, branku si připsal Ondra Havlas. Netrvalo ani minutu a druhý gól v utkání si připsal Ondra Svatoš. Vinohrady sice snížily brankou Uhera, dvougólové vedení ale ještě před odchodem vrátil na stranu domácího týmu Luka Časar, když našel volné místo u levé tyčky brankáře Buchty.

Začátek třetí třetiny nevyšel Spartě podle představ, když nahození před branku se odrazilo od Patrika Kozára a proklouzlo pod Michalem Kotoučkem. Ve 45. minutě ale potvrdil výbornou formu Luka Časar, když svůj brejk zakončil povedenou kličkou do bekhendu a zvýšil na 6:4.

Situaci ale sparťanům zkomplikovala 49. minuta, kdy vyloučení Ondry Perušiče nevhodně komentoval asistent trenéra Petr Gemroth, za což mu rozhodčí udělili osobní trest a Sparta tak hrála ve třech. Sokolové - ač hráli většinu času v šesti - nemohli nalézt recept na výborně bránící trojici domácích, po minutě přesilové hry si proto vzali oddechový čas, po kterém následovaly 3 góly v síti Kotoučka v rozmezí dvou minut.

Vedení ale Vinohradům nevydrželo moc dlouho, Michael Černý nahodil míček z vlastní poloviny a po odrazu od zadního mantinelu jej pohotově zavěsil Mirek Šnajdr, který prolomil střeleckou smůlu z posledních zápasů. Hrdinou konce zápasu byl Petr Duchek, který nejprve zařídil přesilovou hru a sám ji následně krásnou střelou proměnil - 8:7. Drama v závěru utkání eskalovalo přísné vyloučení Ondry Svatoše. Sokolové opět hráli v šesti, Sparta v čele s Kotoučkem ale se štěstím odolávala.

Dvacet vteřin před koncem utkání navíc pod tlakem Petra Duchka chyboval bývalý sparťan v dresu SKV Lanc, který daroval domácímu týmu možnost trestného střílení. To sice Perušič neproměnil, definitivní jistota tak přišla až šest vteřin před koncem. Byl u toho opět Duchek, který doběhl dlouhý balonek a před opuštěnou branku jej předložil Michalovi Rodinovi, který stanovil konečný výsledek utkání 9:7.

Sparta si tak upravila vedoucí pozici v tabulce 1. ligy, před druhým Brnem má po jedenácti zápasech náskok pěti bodů. Další utkání hraje Sparta opět na domácím hřišti, příští neděli 11. prosince vyzve ve 13:30 sedmý tým tabulky - Havlíčkův Brod.