1346708786_2. místo.JPG

Junioři v prvním ročníku G2 Cupu vybojovali stříbrné medaile

V soubojích s elitními juniorskými celky se sparťanští borci ukázali v tom nejlepším světle. Do finále celého turnaje prošli bez jediné porážky a ve finálovém souboji dlouho vedli. Nakonec až samostatné nájezdy určily za vítěze turnaje pražské FBŠ Bohemians.

Úvodní rozlosování poslalo Spartu do skupiny B, kde na ni čekali soupeři z Hradce Králové, Znojma a Chodova. Poněkud nervózní vstup do turnaje dokázali naši hráči hlavně díky bojovnosti přetavit ve vítězství nad královéhradeckým týmem v poměru 4:2. Ve druhém utkání sparťany skvěle podržela opora v brance v osobě Daniela Wertheima, který byl nakonec vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Zápas se Znojmem tak dopadl spíše fotbalovým výsledkem 2:0, což ale znamenalo další 3 body pro Spartu a jistotu prvního místa ve skupině. I třetí zápas, tentokrát proti Chodovu, vyhráli naši borci rozdílem dvou branek 5:3 a to především díky skvělé první třetině, ve které soupeře jednoznačně přehráli a získali si náskok tří gólů.

Sparta tak do vyřazovacích bojů postupovala z nejlepší možné pozice a ve čtvrtfinále na ní čekal celek Black Angels, který v dosavadním průběhu turnaje nezískal ani bod a se skóre 6:38 byl považován za outsidera. Black Angels díky své bojovnosti dokázali v první třetině sparťanům vzdorovat a hráli nerozhodně 1:1. V dalším průběhu však převládla kvalita a zkušenost našich hráčů, kteří získali další třetiny 4:1 a 4:0 a celkem jednoznačně se probojovali do semifinále, kde se měli utkat s brněnskými Buldoky.

Po dávce pěti těžkých a dlouhých zápasů již začala svojí roli hrát i únava, pro sparťany tak bylo výhodou, že si svoje čtvrtfinále odehráli ve večerním zápase druhého dne turnaje a do finálového dne vstupovali více odpočatí. To se projevilo především v první třetině semifinále, kdy především svým nasazením a bojovností dokázal náš tým získat vedení 2:0, které si dokázal ohlídat do konce zápasu a zaslouženě postoupil do finále.

Finálový zápas proti sobě postavil dva zatím neporažené týmy. FBŠ Bohemians jednoznačně ovládli skupinu A a ve čtvrtfinále si lehce poradili s týmem Znojma. Jednoznačnými favority byli hráči „Bohemky“ i v semifinále proti Hradci Králové, ale královéhradečtí junioři předváděli v posledních zápasech turnaje bojovný florbal s maximálním nasazením a obětavostí, a favority tak dlouho trápili. Vedení v zápase se několikrát otáčelo a Hradec do posledních minut živil své finálové naděje. Až gólem v 57. minutě zápasu dokázali hráči Bohemians strhnout vítězství na svoji stranu.

Ve finále se žádný z celků dlouho nemohl prosadit. Velice náročný program turnaje si vybíral svoji daň a do hry obou týmů se vloudilo mnoho nepřesností, které ústily ve fauly, čímž utkání získalo velice silný náboj. Nedostatek přesnosti vynahrazovali hráči obou celků bojovností a nasazením. Prvního gólu se diváci dočkali až ve druhé třetině, kdy z dálky skóroval Jakub Nachtmann a Sparta se tak ujala vedení 1:0. Gól vlil sparťanům do krve novou energii a v dalším průběhu jsme mohli sledovat fyzicky náročný florbal s krásnými akcemi, kterým ovšem chybělo gólové zakončení. Zlomovým okamžikem zápasu se stala 58. minuta, kdy střela z dálky smolně skončila až ve sparťanské síti a když velká šance Sparty v posledních sekundách základní hrací doby zůstala neproměněná, rozhodovaly o vítězi turnaje až samostatné nájezdy. V těch byli hráči Bohemians bohužel efektivnější a dvěma nájezdy zakončenými prudkou střelou k pravé tyči rozhodli o svém vítězství v premiérovém ročníku G2 Cupu.

Druhým místem dosáhli junioři vynikajícího úspěchu a předvedená hra dává příslib do nadcházející sezóny.

Všem hráčům i realizačnímu týmu velice gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů, které s Vámi budeme moci sdílet.