1350392926_MFL_1378.JPG

Junioři proti mistrovi zazářili, s Ostravou bohužel svůj výkon nezopakovali

Z víkendového dvojzápasu proti ostravským celkům si junioři odnášejí cenné 3 body. Skvěle se předvedli proti mistrovi z Vítkovic, proti Ostravě však propadli.

Další dvě víkendová utkání mají za sebou sparťanští junioři. Tentokrát na domácí palubovce  v sobotu přivítali mistrovské Vítkovice a v neděli je pak čekal neméně náročný duel proti Ostravě.

Utkání proti Vítkovicím bylo soubojem aktivních, chvílemi až osobních obran. Vítkovice se po sparťanské chybě v obraně rychle dostaly do vedení, které však svými góly dokázali zvrátit Thompson a Pelc. Oba týmy posléze nabídly divákům ještě několik velmi líbivých akcí a na každé straně padl jeden gól a do šaten se tak odcházelo za stavu 3:2 pro Spartu. V úvodu druhé třetiny se pak svojí typickou střelou tahem prosadil juniorský reprezentant Ondřej Perušič a poslal Spartu do dvougólového vedení. Tato skvostná střela však byla na dlouhou dobu posledním aktivním počinem sparťanů. Vítkovice dokázaly svého soupeře zatlačit do hluboké defenzívy a svojí převahu dokázali zúročit v podobě dvou gólu. "Úplně jsme Vítkovicím přenechali aktivitu, která byla korunovaná dvěma góly. Vypadli jsme ze své role, přestali být aktivní a neplnili jsme taktické pokyny. Jen díky dávce štěstí, soupeř nevyužil další svoje šance" komentuje vývoj druhé třetiny asistent trenéra Radek Skalička. Po druhé třetině tak na výsledkové tabuli svítil vyrovnaný stav 4:4.

Ve třetí třetině Sparta dokázala navázat na výkon z úvodu utkání a hned v jejím úvodu se již potřetí prosadil Ondřej Perušič a vzápětí na jeho gól navázal Petr Němeček. Vítkovice v dalším průběhu měli šance utkání zdramatizovat, ale žádná jejich střel se neujala a tak si junioři připsali cenné vítězství a tři body do tabulky. "Je třeba říci, že až na cca 12. minutový výpadek ve druhé třetině podali kluci kvalitní výkon podepřený obětavostí a také musím vyzdvihnout výborně chytajícího Outratu v naší brance" hodnotí zápas sparťanský asistent

Nedělní utkání proti Ostravě se pro náš tým již od začátku nevyvíjelo dobře. Naši hráči se trápili ve všech činnostech a nedokázali svému soupeři stačit. "Od začátku zápasu jsme působili ospalým dojmem, nebyli jsme schopni dostat soupeře pod tlak a naopak jsme hned od začátku  zápasu pouštěli soupeře k šancím a po hrubých individuálních chybách prohrávali rozdílem 3 branek. Ani po stažení sestavy na dvě pětky se obraz hry nezměnil a Ostrava nás po celý zápas přehrávala. Konečný výsledek 1:7 pro hosty je tak naprosto zasloužený" shrnuje průběh zápasu Radek Skalička.

Náš juniorský celek se tak po 5. odehraných kolech drží se sedmi body na 5. pozici G2 Ligy juniorů. Kompletní tabulku a výsledky všech odehraných zápasů najdete ZDE. V dalším programu Sparta 27.10. odehraje utkání v Liberci a o den později je pak na své palubovce přivítá celek Mladé Boleslavi.