Junioři přehráli Havířov a po nájezdech podlehli Vítkovicím

O víkendu pokračovala nejvyšší soutěž juniorů. Mladí sparťané opět předvedli velmi kvalitní výkon a za víkendové bitvy si připsali do tabulky hned 4 body.

Sobotní zápas proti Havířovu se rozhodl již v první třetině, kterou domácí Sparta vyhrála 5:0. Soupeř poté hru opticky vyrovnal, nicméně utkání ve svých rukou měli domácí borci a po zásluze vyprovodili Havířov výpraskem 10:4. Zápas se povedl zejména Janu Marvánkovi, který zaznamenal čtyři přesné zásahy a dirigoval tak střelecké pokusy svéhu týmu.

AC Sparta Praha Florbal - Torpedo Havířov 10:4
branky:
11. Jan Marvánek, 13. Ondřej Perušič, 16. Jan Marvánek, 19. Michal Rodina, 20. Pavel Sypták, 32. Jan Marvánek, 46. Jan Marvánek, 50. Jaroslav Jaroš, 55. Tomáš Vršovský, 59. Pavel Sypták - 33. Adam Fliega, 58. Radim Kahánek, 59. David Mattivi, 60. Dominik Beran; rozhodčí:Daniel Kunz - Stanislav Polanský; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Michal Outrata ? - Jiří Švihl ?; po třetinách: 5:0, 1:1, 4:3;

Nedělní zápas nám přivedl do cesty těžšího soupeře, a to obhájce titulu z Vítkovic. Úvodní třetinu byli hosté výrazně lepší a jen díky výborným zákrokům domácího Outraty byl rozdíl po první třetině pouze dvougólový. Do druhé třetiny však domácí nastoupili mnohem sebevědoměji a koncentrovaněji, odměnou jim za to bylo srovnání skóre na 2:2. Ve třetí části hrála Sparta celé dvě minuty ve třech, soupeř však marně bušil na vrata pevné obrany. Poté, co domácí dokázali ubránit ještě další dvě již klasické oslabení, přišlo na řadu prodloužení. Rozhodnout mohli oba týmy, ačkoliv Vítkovice měli o jednu tutovku navrch. Rozuzlení tak přinesli až nájezdy, za domácí se trefil Svatoš a Marvánek, hostující dva hráči taktéž proměnili. Populární Ondřej Perušič však druhý bod domácím nepřinesl a tak musela následovat extra série nájezdů. Svatoš neproměnil, vítkovický Jankulár ano. Nedělní zápas však patřil mezi již opravdu velmi kvalitní florbal, což potvrdili oba trenéři.

AC Sparta Praha Florbal - 1. SC WOOW Vítkovice 2:3pn
branky:
29. Petr Němeček, 32. Ondřej Perušič - 12. Petr Jankulár, 15. Petr Stejskal, Petr Jankulár;rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 6:4 + Marek Matejčík 10; využití: 1:0; diváků:52; zásahy brankářů: Michal Outrata ? - Jakub Rataj ?; po třetinách: 0:2, 2:0, 0:0, 0:0;