Junioři předvedli o víkendu výborný výkon

Obrovské nasazení, dřina a pot. V tomto duchu se nesly oba víkendové zápasy sparťanských juniorů. Z prvního z nich jsme odcházeli vítezně (5:6), druhý zápas skončil vítězstvím domácí Ostravy (5:3).

V utkání s SSK Future jsme potřebovali bodovat, jelikož se jedná o našeho soupeře v boji o play-off. Zpočátku pomalejší tempo vystřídal výborný florbal a ze sparťanské strany velká taktická bitva. V utkání bylo nezvykle mnoho vyloučených, ústřední roli kata SSK Future na sebe vzal Ondřej Perušič a hattrickem zajistil vítězství 5:6.

Do Ostravy juniorský tým odjížděl s jasnou vizí hry, kterou také zpočátku plnil. Drobným odchýlením od této taktiky jsme však vždy dokázali Ostravu vrátit zpátky do hry, zápas však rozhodlo pár drobných maličkostí. Naše pevná obrana držela ostravské střelce dlouho na uzdě, neponechaná výhoda rozhodčích nás však stála regulérní branku a v samotném závěru druhé třetiny nepozornost rozhodčích zavinila smolný čtvrtý (vítězný) gól Ostravy. Posledních pět minut utkání bylo ostravské Remedicum pod obrovským tlakem, střely Marvánka či Rodiny však do branky nezapadly. Za předvedený výkon si Sparta však body zasloužila i z tohoto utkání. Konečná prohra 5:3 je tedy pro FBC Ostrava vítězstvím opravdu vydřeným.