Junioři o víkendu vyválčili 3 body

Uplynulý florbalový víkend se v juniorské soutěži nesl v duchu bojů o play-off. Na sparťanské borce narazili týmy Bohemians a České Lípy.

Sobotní utkání s Bohemians začalo ve vlažném tempu, Bohemka měla v první třetině mírně navrch.  Ve druhém dějství sparťané přidali a dostali svého soupeře pod tlak,  hosté však z brejků korigovali na průběžných 5:5. Vstup do poslední periody se domácím nepovedl, z první střely inkasovali branku a celou třetinu se snažili neúspěšně dotahovat. Hosté si počkali na brejkové situace a trestali každou individuální chybu, kterých bylo v domácích řadách až moc.

AC Sparta Praha Florbal - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 6:12
branky:
12. Ondřej Svatoš, 27. Petr Němeček, 33. Jan Marvánek, 35. Ondřej Perušič, 39. Tomáš Vršovský, 49. Ondřej Svatoš - 13. Tomáš Nushart, 14. Jakub Černý, 28. Tomáš Nushart, 31. Martin Poláček, 37. Jakub Šárka, 41. Jakub Černý, 45. Jakub Šárka, 45. Ondřej Sýkora, 48. Tomáš Nushart, 51. Robert Sunegh, 56. Jan Denemark, 57. Robert Sunegh; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Michal Outrata 20, Pavel Koláček 4 - Jan Cimbálek ?; po třetinách: 1:2, 4:3, 1:7;

Nedělní zápas s týmem České Lípy o "bytí a nebytí" vypadal ze strany domácích florbalistů o poznání aktivněji a odhodlaněji. V první třetině ještě hosté z Lípy drželi krok, v závěru však začli uvadat. Do zápasu se dostali zpátky v úvodu druhého dějství, avšak zápas rozhodl hostující trenér Stožický, který nabídl domácím dvojnásobnou přesilovku, kde domácí odskočili na pětibrankový náskok. Ten si v poslední části jen udržovali, aby nedopustili žádné drama.

AC Sparta Praha Florbal - FBC Autodrom Česká Lípa 12:5
branky:
2. Ondřej Perušič, 6. Michal Rodina, 16. Tomáš Vršovský, 18. Ondřej Perušič, 19. Tomáš Vršovský, 22. Ondřej Perušič, 29. Tomáš Vršovský, 36. Jan Marvánek, 37. Ondřej Perušič, 38. Ondřej Svatoš, 41. Petr Němeček, 50. Ondřej Perušič - 5. Jan Merlíček, 10. Jakub Novák, 21. Petr Vondráček, 26. Jakub Novák, 29. Jakub Novák; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 2:1 + Marek Šebera 5; využití: 0:1; zásahy brankářů: Pavel Koláček 33 - Ondřej Malec 17; po třetinách: 5:2, 5:3, 2:0;