Junioři o víkendu poprvé bodovali

Nejvyšší soutěž juniorských týmů má za sebou 3. kolo a naši hráči si za tento víkend připsali velmi důležité 4 body. O průběhu obou víkendových zápasů jsme si povídali s asistentem trenéra Radkem Skaličkou.

Sparťanští junioři měli ostrý vstup do sezóny, kdy je úvodním utkání čekal celek Bohemians. Našim hráčům se bohužel v souboji se silným soupeřem nepovedl nástup do utkání a už v deváté minutě prohrávali o tři branky. V dalším průběhu dokázali dokázali sparťané se zelenobílými srovnat krok ale gólové manko z úvodu utkání se jím stáhnout nepodařilo, a tak si na úvod připsali porážku 9:5.

Tento víkend měli před sebou junioři další dvě utkání a jasný cíl vybojovat první body v sezóně. V sobotním utkání nastoupili naši hráči proti celku Tatranu a sparťané se po dvou tečovaných střelách rychle dostali do vedení. Tatran po dvou obdržených brankách dokázal zlepšit svojí hru a do konce třetiny ještě stihl zkorigovat skóre na rozdíl jedné branky a do kabin tak hráči odcházeli s vedením 2:1. Ve druhé třetině jsme viděli pravděpodobně nejlepší úsek celého zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a nebylo nouze o krásné akce na obou stranách ze kterých padlo celkem sedm gólů. O jednu branku více se bohužel podařilo vstřelit soupeři a tak po druhé třetině svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav 5:5. V závěrečném dějství oba týmy zklidnili svojí hru a snažili se hlavně neinkasovat. Sparťanům se podařilo ve 47. minutě vstřelit branku a dlouho si držela nejtěsnější možný rozdíl, ale soupeři se v závěrečném tlaku podařilo vyrovnat a v základní části utkání skončilo remízou 6:6. Hned v úvodu prodloužení byl za opakované přestupky vyloučen hráč Sparty Jan Jeníček. Bylo to ale sparťanské duo Perušič - Jaroš, kteří se dokázali i v oslabení probojovat k obrovské šanci, kterou však nedokázali využít. Bohužel pro Spartu v tomto případě platilo známé "Nedáš, dostaneš" a v třetí minutě prodloužení rozhodl zápas pro Tatran Petr Pojar.

Naši hráči si tak připsali pouze jeden bod, ale předvedený výkon je příslibem do dalších bojů. Asistent trenéra Radek Skalička byl s hrou svých svěřenců spokojený. "Prohra v prodloužení je samozřejmě trochu zklamáním, ale herně jsme odehráli slušný zápas, ve kterém hráli kluci s plným nasazením. Celkem se nám dařil aktivní způsob hry s celoplošným napadáním a relativně se nám i dařilo tlačit se do brány" dodává.

Hned v neděli měli hráči na programu další utkání,a to na palubovce Chodova. Vstup do utkání se týmu opět povedl a už v 5. minutě naši hráči vedli 2:0. Po rychlém vedení se ale velmi pohledná hra Sparty vytratila a následoval úsek plný nepřesností, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. "Nevím co se odehrávalo v hlavách hráčů. Možná to byl pocit uspokojení ze snadno nabytého vedení. Hráči se najednou snažili přehrát soupeře v soubojích 1 na 1 a úplně se vytratil aktivní přístup k utkání" komentuje vývoj prvního poločasu Radek Skalička. Do druhé třetiny sparťané nastoupili ve zlepšeném výkonu, ale stále bylo k vidění mnoho nepřesných přihrávek a zakončení. Utkání rozhodla větší touha po vítězství, kdy i za přispění notné dávky štěstí se našemu týmu podařilo vstřelit tři branky v rozmezí 53 vteřin a udat tak směr dalšímu vývoji utkání. Vedení 8:3 po druhé třetině dávalo velkou šanci na první výhru v sezóně. Třetí třetina ovšem místo klidné dohrávky nabídla spíše mnoho osobních soubojů a pokusy o individuální průniky, které často končily nezdarem a následnými fauly a soupeři se tak podařilo ještě snížit ztrátu na rozdíl tří branek. První výhru v této sezóně si ovšem Sparta pohlídala a odvážela si tak z Chodova zisk všech tří bodů.

"Po přestávkové bouřce v kabině se naše hra lehce zlepšila, ale na hráčích byla vidět nervozita, která jim svazovala ruce. Ke konci 2. třetiny se nám naštěstí podařilo vstřelit rychlé tři branky a tím rozhodnou utkání ve svůj prospěch." dodává ve svém komentáři asistent trenéra juniorského týmu.

Junioři se tak po třech odehraných zápasech drží se čtyřmi body na 6. místě G2 ligy juniorů. Kompletní tabulku a výsledky všech odehraných utkání najdete ZDE. V dalším programu juniorského týmu hostí Sparta 13. a 14. října na své palubovce týmy Vítkovic a Ostravy a o zajímavé souboje tak určitě nebude nouze.