Hráči Sparty zdolali Havířov 7:6 v prodloužení!

Nedělní odpoledne nabídlo divákům atraktivní zápas, který byl bohatý jak na branky, tak na emoce. Zapas, který byl magazínem Flormag vyhlášen jako duel kola, rozhodl sedmnáct vteřin před koncem prodloužení Miroslav Šnajdr.

Oba týmy vlétli do zápasu aktivně a snažili se získat důležité tři body, které toto utkání nabízelo. Jako první se radovali hosté, když několik okamžiků po návratu vyloučeného Duchka využili tlaku způsobeného početní výhodou a šli do vedení 1:0.

Hosté se však neradovali dlouho, protože po necelé minutě se prosadil Jaroslav Berka, který zužitkoval nahrávku Petra Duchka. Domácí po vyrovnání zvýšili aktivitu a odměnou jim byl další gól, o který se postaral David Čermák.

Havířovští však nesložili zbraně a v závěru třetiny se jim podařilo srovnat na 2:2. Minutu a půl před sirénou byl navíc vyloučen kapitán Sparty Dan Moravec, ale hosté tuto příležitost nedokázali využít.

Na začátku druhé části se ještě Sparta chvíli bránila, ale po návratu Moravce z trestné lavice opět převzala iniciativu a zvýšila na 3:2, když si Duchek s Berkou vyměnili role a první jmenovaný zaznamenal již čtvrtou branku v tomto ročníku extraligy.

Hráčům Havířova se však opět podařilo zkoncentrovat a zásluhou dvou branek v závěru druhé třetiny dokázali skóre otočit ve svůj prospěch.

Na začátku třetí části přidali hosté ještě jednu branku a šli do dvoubrankového trháku. Ovšem několik vteřin nato využil Ondřej Perušič chybu hostů v rozehrávce a nekompromisně zavěsil pod víko. Následně dostali Sparťané možnost hrát v početní výhodě a tuto možnost využili, když se zhruba v polovině přesilovky prosadil střelou z dálky Jan Marvánek. Sparťanům stačily na vyrovnání dvoubrankového manka pouhé dvě minuty a deset vteřin.

Na počátku závěrečné desetiminutovky se pak dokázal prosadit kapitán Moravec a poslal domácí do vedení 6:5. Ale jako již několikrát před tím, hosté dokázali na Moravcovu branku odpovědět. Tři minuty před závěrečným hvizdem srovnali a vynutili si prodloužení.

Prodloužení nabídlo z obou stran opatrný florbal, protože ani jeden z týmů nechtěl ztratit vítězství kvůli chybě. Když už se zdálo, že zápas dospěje až k samostatným nájezdům, dostal se k balonku Miroslav Šnajdr a sedmnáct vteřin před koncem vystřelil Spartě veledůležité vítězství.

Sparta tak úspěšně zvládla náročný víkend, když si po pátečním vítězství nad Bohemians připsala další body za výhru nad Havířovem. Další utkání odehrají hráči Sparty sedmého října na hřišti Brna a následně o týden později, tedy čtrnáctého října se uskuteční další domácí utkání, ve kterém vyzvou FBC Liberec.