Hráči Sparty doma nezaváhali a porazili FBC Start vysoko 11:2

Domácí měli po dvou venkovních prohrách v řadě co napravovat. Tentokrát však Sparťané žádnou senzaci nepřipustili a připsali si již čtrnácté vítězství v základní hrací době. Sparta má tak na čele tabulky dvě kola před koncem základní části náskok pěti bodů.

Pražané vlétli na soupeře hned od první minuty a byli celkově aktivnější. Jejich snaha se odrazila také na skóre, když se v sedmé minutě prosadil Dan Moravec. Domácí pokračovali dál v ofenzivně laděné hře a po čtyřech minutách se radovali podruhé, když na 2:0 zvýšil slovinský střelec Časar. Na obě branky přihrával Petr Pastor.

Florbalisté Startu se rozjížděli pomaleji, ale nakonec se i oni radovali ze vstřelené branky, když se v patnácté minutě trefil Michal Pražák. Hosty vstřelená branka povzbudila a drali se za vyrovnáním. Ale domácí díky dobré obraně a pozornému Kotoučkovi do konce první třetiny neinkasovali a vedení 2:1 si přenesli do druhé části.

Do druhé třetiny vlétli domácí s ještě větším nasazením a během dvou minut zvýšili už na 4:1. Nejprve se prosadil Miroslav Šnajdr a po něm také nejlepší střelec Sparty – Radek Križko. Domácí nadále diktovali tempo hry a dostávali se do dalších šancí, ale ani jednu neproměnili.

Zhruba v polovině se hráčům Startu podařilo opět snížit. Poté měli dokonce možnost přesilové hry. V té se jim ale nedařilo dostat domácí pod tlak a jejich pasivita byla potrestána, když se ve vlastním oslabení prosadil Ondra Svatoš. Minutu před koncem druhé třetiny navíc skóroval podruhé v zápase Križko. Pro Križka to byla již pětadvacátá branka v sezoně.

V třetí třetině už domácí hráče Startu k ničemu prakticky nepustili. Drželi míček na svých hokejkách a postupně zvyšovali svůj náskok. Nejprve se během pěti minut dvakrát prosadil Pavel Dvořák. Poté se podruhé prosadil kapitán Moravec a stejně jako Dvořák a Križko se zařadil na listinu dvougólových střelců.

V závěrečné desetiminutovce padly ještě dvě branky. O ty se postarali Šnajdr, který se tak stal čtvrtým dvougólovým střelcem Sparty v tomto utkání, a posléze Duchek, který využil jedinou přesilovou hru domácích.

Sparťané si tak spravili chuť po dvou porážkách na venkovních hřištích a zaslouženě zvítězili 11:2. Sparta tak i přes dvojité venkovní zaváhání nadále vévodí tabulce první ligy s pětibodovým náskokem. Další zápas čeká hráče Sparty 25. února na hřišti Znojma.