Florbalisté pražské Sparty rozdrtili Žďár nad Sázavou 13:5

Domácí tak dali zapomenout na mdlé výkony posledních dvou kol a v zápase předváděli velmi kvalitní florbal. Zejména pak ve druhé třetině, ve které nasázeli soupeři devět gólů. Sparta tak nadále vévodí první lize a na druhé Brno má náskok sedmi bodů.

Úvodní minuty první třetiny ale rozhodně nenasvědčovaly tomu, že by měl zápas skončit takto vysokým výsledkem. Oba týmy předváděli opatrnou hru a brankáři na obou stranách neměli mnoho práce. Domácí se navíc museli vyrovnat s absencí jejich nejlepšího střelce Križka.

Bezgólový stav vydržel až do desáté minuty, kdy se prosadil žďárský Tlustoš. Domácí se pak vrhli do útočení a brankou Perušiče srovnali stav. Dvě minuty před koncem první části se prosadil Petr Duchek, po krásné nahrávce Ondry Svatoše, který se do sestavy vrátil po dvouzápasové pauze. Do konce třetiny už branka nepadla, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina začala v poklidném tempu. To ovšem vydrželo jen do čtvrté minuty, kdy se prosadil Luka Časar, který dorazil Moravcovu střelu. Brankou Časara odstartovali hráči Sparty nebývalou kanonádu. V rozmezí dvou minut skórovali hned čtyřikrát, když se postupně prosadili Pastor, Perušič, Šimůnek a Smetana. Hosté si během této časové sekvence vzali oddechový čas, ale to mělo na jejich výkon pramalý vliv.

V polovině zápasu šli hosté do čtyř a gólové hody pokračovaly. Přesilovou hru domácích zužitkoval po dvanácti vteřinách Michal Rodina a zvýšil tak na 8:1. Hrochům se pak povedlo snižit brankou Melichara, ale domácí to vůbec nerozhodilo. Nadále předváděli přesnou a účelnou hru a výsledkem byly branky Dvořáka, Pastora a Šnajdra. Stav byl 11:2 a domácí trochu polevili. Toho hosté využili a minutu před koncem druhé třetiny vstřelili svou třetí branku.

Třetí třetinu začali Sparťané bleskově, když se po třiadvaceti vteřinách prosadil po samostatném úniku Patrik Kozár. Hra se pak uklidnila a do útoku se postupně dostávali hosté. K další brance jim pomohlo vyloučení Havlase, které potrestal svým druhým gólem Melichar. Závěrečná pětiminutovka pak přinesla ještě dvě branky. Za domácí se trefil Jiří Šimůnek a za hosty zkompletoval hattrick Ondřej Melichar. Sparta tak zvítězila 13:5 a nadále vévodí tabulce.

Následující sérii tří utkání sehrají Pražané vždy na hřišti hostů. Postupně se představí v Plzni,
pak v Paskově a nakonec v Brně. Na domácí hřiště vyběhnou až 19. února proti týmu FBC Start98.