Druhá třetina rozhodla o prohře Sparty proti Chodovu

Slibný začátek utkání proti pražskému rivalovi pokazil výpadek ve druhé třetině, kde si soupeř dokázal vytvořit rozhodující náskok. Stíhací jízda v závěru utkání už bohužel na zvrat nestačila.

Sparťané nastoupili do zápasu s velkým nasazením a dlouho se jim dařilo hrát s favoritem vyrovnanou partii, ve které se žádný z celků dlouho nemohl prosadit. První gól tak 175 příchozích diváků mohlo vidět až v 18. minutě, kdy se po chybě ve sparťanské defenzívě a dobré práci nové posily Chodova Vladímíra Běhavého dokázal prosadit Martin Zozulák. Hosté se do konce třetiny ještě pokoušeli skóre vyrovnat, ale jejich snaha nepřinesla kýžený výsledek.

Druhá dvacetiminutovka byla výkonově o poznání slabší a divácky méně zajímavá než ta první. Ve hře se objevovaly nepřesnosti a i střelci si vybírali značnou dávku smůly. Sparta, viditelně zasažená gólem v posledních minutách první třetiny, nemohla ve druhé části utkání najít správný rytmus a tak soupeř z Chodova začínal mít herně navrch. Svojí převahu pak chodovští zúročili v 36. minutě, kdy se tvrdou střelou prosadil bývalý sparťanský reprezentant David Bouša. O chvíli později pak zvýšil náskok Chodova na rozdíl tří gólů Patrik Dóža po spolupráci s Michalem Klápou. O převaze soupeře hovoří i statistika střel na branku. Zatímco v první třetině byla střelba obou týmu vyrovnaná 11-10, ve druhé třetině Chodov Spartu jasně přestřílel 21-8. V přestávce se museli dít v kabině Sparty zajímavé věci, protože hosté nastoupili do třetí třetiny se zpožděním, za což následoval dvouminutový trest, který si musel odsedět Václav Linhart.

Paradoxně ale dobře ubráněná přesilovka soupeře sparťany nakopla ke zlepšenému výkonu a stíhací jízdě. Naši borci dostali utkání pod svojí taktovku, ale dlouho neúspěšně ostřelovali soupeřovu bránu. Nebezpečně stříleli Havlas či Smetana, ale našim střelcům chyběla v tomto utkání dávka přesnosti a štěstí.
Prvního sparťanského gólu se tak naši fanoušci dočkali až v 51. minutě, kdy se po přihrávce Václava Linharta prosadil Jiří Šimůnek. Utkání dostalo zajímavý náboj, když se hned z další akce prosadil Pavel Dvořák. Do té doby v klidu hrající Chodov se začal bát o výsledek a zvýšeným výkonem se snažil o pojištění svého náskoku. K tomu mu napomáhaly bohužel i fauly sparťanů, které byly rozhodčími nemilosrdně trestány. V 59. minutě byl vyloučen Miroslav Šnajdr za bránění ve hře a chodovský sniper Matěj Jendrišák se v pozici, kdy se ocitl sám před Benešem ve sparťanské bráně nemýlil a bylo jasné, že dvoubrankový náskok budou naši hráči stahovat jen velmi těžko. Poslední ránu zasadil Spartě minutu před koncem Patrik Dóža a upravil tak skóre na konečných 5:2 pro Chodov.

Chodov si tak i nadále drží v této sezóně neporazitelnost a vyhoupnul se do čela extraligové tabulky. Sparta si bohužel připisuje třetí porážku v řadě a s 11 body na kontě se drží na 7. příčce.

Již brzy Vám přineseme vyjádření vybraných aktérů zápasů a další zajímavosti. Sledujte náš web a facebook a dozvíte se více.