Ani Havlíčkův Brod na Spartu nestačil a z Prahy si odváží porážku 7:6!

Hosté však působili domácím nemalé problémy. Během zápasu dvakrát vedli, jednou dokonce o tři branky! Sparta však vždy dokázala najít odpověď a nakonec zvítězila. Vítěznou branku zaznamenal pět minut před koncem zápasu slovinský reprezentant Luka Časar.

Pražané – byť nehráli v prostředí domácí haly na Podvinném Mlýně – začali utkání mnohem aktivněji. Během prvních minut vystřelili několikrát na gólmana „Draků“, ale branky se nedočkali. Hosté se rozjížděli velmi pomalu, ale po pasivnějších úvodních minutách se i oni odhodlali a vyslali na Kotouna několik střel.

Brankáři na obou stranách si drželi čisté konto až do patnácté minuty, kdy se prosadil havlíčkobrodský Suchý. Hosty tato branka nakopla a závěrná pětiminutovka byla jednoznačně v jejich režii. V rozmezí patnácti vteřin se hosté prosadili rovnou dvakrát a domácí si do druhé části odnesli třígólové manko.

Hostům pohodlný náskok, který si vybudovali v první části, nevydržel dlouho. Během prvních pěti minut druhé třetiny se postupně prosadili Pastor, Križko a Duchek a stav byl opět vyrovnaný – 3:3. Hra se poté lehce uklidnila, hosté se dostali do několika šancí, ale stav byl stále vyrovnaný.

Domácí však byli celkově lepší a jejich aktivita byla odměněna další brankou, kterou vstřelil Slovinec Časar. A když se posléze prosadila nová tvář Sparty – Jiří Šimůnek – měli domácí už dvougólový náskok. Ten jim ale dlouho nevydržel, protože třiadvacet vteřin před sirénou se prosadil havlíčkobrodský Zelenka a stav byl po dvou třetinách 5:4 pro Spartu.

Třetí část nabídla divákům zase jednou pěkné drama. Hosté využili dvě přesilové hry, které jim Sparta nabídla a strhli vedení na svoji stranu. Domácí se tedy opět pustili do útočení. Výsledkem byla druhá branka Pastora a vyrovnaný stav.

Ten však netrval příliš dlouho. Pět minut před koncem zápasu vystřelil vítězství Spartě svým druhým gólem v zápase Časar. Východočechům již v závěru nepomohl ani oddechový čas ani závěrečná hra bez brankáře.

Sparta zvítězila již po jedenácté v sezoně a s přehledem vede první ligu. V tomto kalendářním roce ji čeká ještě zápas v Litvínově, který se hraje 17. prosince. Další domácí utkání odehrají sparťané až v novém roce 2012, konkrétně 8. ledna a jejich soupeřem bude FBC Kladno.