1450643924_IMG_3822.JPG

Závěrečných pět minut stálo Spartu s Tatranem body!

Sparta se dnes v rámci patnáctého kola utkala s úřadujícím mistrem ze Střešovic. I po dvou těžkých utkáních v sobě sparťané našli dostatek sil a s Tatranem drželi krok až do padesáté šesté minuty, kdy Tatran zlomil utkání na svou stranu.

Do první třetiny měli lepší vstup sparťané, když v páté minutě, po krásném pasu Rodiny, otevřel skóre Svatoš. Tatran však dokázal stav rychle otočit. Na konci sedmé minuty sparťané faulovali, Fridrich využil chvíli nepozornosti, rychle vystřelil a srovnal na 1:1. Do vedení poslal Tatran v desáté minutě Beneš, který po závaru před sparťanskou brankou zorientoval ze všech nejrychleji a uklidil míček za Beneše. Po vedoucí brance Tatranu byli sparťané chvíli zaraženi a Tatran dál tlačil. V brance byl ovšem opět skvělý Beneš, který Spartu svými zákroky podržel. Po chvilkové odmlce se sparťané opět pustili do ohrožování soupeřovi branky a snažili se vyrovnat, bohužel se jim do konce první třetiny už nepovedlo. „Do úvodu zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, dařilo se nám plnit pokyny a díky tomu jsme šli i do vedení. Bohužel chvilka nepozornosti při volném úderu soupeře nás o toto vedení připravila, poznamenává mladík Zouzal.

Druhou třetinu tedy sparťané začínali s jednogólovým mankem, ale stejně jako do té první měli lepší vstup než soupeř. Neuplynulo ani pět minut z druhé části, když na výsledkové tabuli svítil stav 3:2 pro Spartu. Nejprve se prosadil Krejča a už sedm vteřin po něm Zouzal, který využil výborné práce Jaroše. Po vedoucí brance Sparty se hra přelévala ze strany na stranu s řadou šancí na obou stranách, ale oba gólmani byli bezchybní. Vedení Sparty vydrželo až do začátku třicáté deváté minuty, kdy srovnal Meliš. Do konce třetiny už se stav nezměnil. Zouzal druhou třetinu hodnotil takto: Ve druhé třetině jsme se prezentovali velice trpělivou hrou a během jedné minuty se nám podařilo zápas otočit opět v náš prospěch. A tím jsme si také splnili předsevzetí, se kterým jsme do druhé části nastupovali - neprohrát třetinu.“

Třetí třetina tedy začínala za vyrovnaného stavu. Ten vydržel až do padesáté šesté minuty, kdy Tatran třemi rychlými góly zlomil utkání na svou stranu. Nejprve našel nejrychleji skákající míček před sparťanskou brankou domácí Gruber a poslal Tatran do vedení. Minutu po Grubrově brance se prosadil další tatranský střelec Řehoř a zvýšil už na pět tři. Po dalších třiceti vteřinách hry přidal branku na 6:3 opět Gruber. Sparťané se rychlé třígólové vedení Tatranu nechtěli vzdát a zkoušeli ještě hru s šesti muži v poli. V té si vypracovali řadu dobrých příležitostí, bohužel žádnou z nich nedokázali využít. Naopak střelou přes celé hřiště pečetil vítězství domácích Deutsch. "Prvních deset minut poslední třetiny se nám dařilo dostat soupeře pod tlak a vytvářeli jsme si řadu příležitosti ke vstřelení čtvrté branky. Bohužel se toto nepodařilo a štěstí se přiklonilo na stranu Tatranu, tři slepené branky rozhodli zápas. I přes nepříznivý výsledek si myslím, že jsme předvedli povedený výkon,"  uzavírá své hodnocení Zouzal.

Tatran Omlux Střešovice - ACEMA Sparta Praha 7:3

branky: 7. Milan Fridrich, 10. Marek Beneš, 39. Milan Meliš, 56. Jakub Gruber, 57. Jan Řehoř, 57. Jakub Gruber, 60. Marek Deutsch - 5. Ondřej Svatoš, 25. Jan Krejča, 25. Marek Zouzal; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 191; zásahy brankářů: Michal Rebro 13 - Martin Beneš 26; po třetinách: 2:1, 1:2, 4:0;