1457682785_DSC_0142.JPG

Zápasy doma dotáhneme do vítězného konce, říká Ježek!

Sparta po úvodních dvou duelech čtvrtfinálové série prohrává s vítězem základní části z pražského Jižního Města 0:2 na zápasy. Chybělo však málo a čtvrtfinálová série mohla být vyrovnaná, v pondělním televizním utkání totiž Sparta prohrála o jediný gól a domácí favorit měl co dělat, aby své vedení v druhém utkání udržel.

V prvním zápase držela Sparta s favoritem krok do poloviny zápasu, poté Chodov vstřelil rychlé tři branky a své vedení si poté do konce zápasu pohlídal a nakonec zvítězil 8:3. Do druhého utkání vstoupili sparťané vlažně, bez jakékoliv energie a v osmnácté minutě prohrávali už 5:1. Podle předváděné hry to vypadalo, že se schyluje k debaklu. Sparťané se však dokázali vzchopit a postupně se na Chodov dotáhli až na rozdíl jediné branky. Tížený vyrovnávací gól, i přes řadu šancí, bohužel vstřelit nedokázali a tak i v druhém utkání Chodovu podlehli.

K domácím utkáním nastoupí sparťané v rudých dresech, proto i vy přijďte Spartu podpořit v rudém, vytvořte tak “RUDÉ PEKLO“ a ukažte sparťanským borcům a jejich soupeřům, kdo je na Podvinném mlýně doma! Podpořte Spartu v souboji s velkým favoritem! #rudepeklo #vyfandite #mybojujeme

K domácím čtvrtfinálovým utkáním se krátce vyjádřil obránce David Ježek!

Po úvodním víkendu čtvrtfinále prohráváte v sérii 0:2. Jak bys první dva duely zhodnotil?

Musím říct, že stav 0:2 mě štve. Myslím si, že Chodovu a nejen jim, jsme ukázali, že to s námi nebudou mít jednoduché. Nechtěl bych, aby tahle moje slova vyzněla nějak troufale, když jsme v prvním zápase prohráli 3:8, ale dle mého názoru jsme i v průběhu zápasu nebyli pro Chodov zrovna jednoduchý soupeř. Bohužel jsme udělali několik individuálních chyb, které celou naši hru srazily a výsledkem pak bylo takové skóre. V pondělním zápase jsme ze zaspaného začátku udělali atraktivní zápas a nám to dokázalo, že pokud budeme hrát svoji hru, můžeme být úspěšní.

V prvním duelu vám Chodov utekl během pěti minut ve druhé třetině. Ve druhém utkání jste naopak zaspali první třtinu. Zatím to tedy vypadá, že vaším největší problém je udržení koncentrace po celých 60 minut. Je to tak?

Tenhle problém je podle mě důsledkem toho, na čí straně je zkušenost. Jednoduše my máme mladší tým a dost kluků takové zápasy nemá takříkajíc pod kůží. Dostaneme pak jeden, dva góly a nastane herní útlum.

Našli jste už příčinu těchto výpadků v koncentraci?

Pravdou je, že náš výkon nedokážeme udržet po celou dobu zápasu a myslím si, že za to můžou hlavně příčiny, o kterých jsem psal. Samozřejmě nějaké taktické chyby jsme se snažili vyladit.

V prvním utkání jste Chodov dotáhnout nedokázali. V tom druhém už ano a od poloviny zápasu jste domácím zle zatápěli. Co stálo za tak rapidním zlepšením výkonu týmu?

To je jednoduché odpovědět, ale nelehké provést na hřišti. Byla to efektivita šancí. My měli své šance i v prvním zápase, ale nebyli jsme dostatečně efektivní. Gól je pak pro nás impuls a hned se hraje lépe.

Jako obránce často stojíš proti největším útočným hvězdám Chodova. Připravuješ se na ně nějak speciálně?  Jak těžké je bránit hráče typu Dóži či Strachoty?

Já kluky znám z juniorské reprezentace, kde jsme spolu hráli. Takže vím, co od nich můžu očekávat, ale nějak speciálně se na ně nepřipravuju.

Nyní vás čekají dvě domácí utkání. Očekáváš podobně vedená utkání jako na Jižním Městě nebo myslíš, že se hra týmů po úvodních duelech změní?

Myslím, že na hře, co se týče taktiky, se nic nezmění. Nás ale na Podvinném mlýně nás jistě poženou naši skvělí fanoušci a dočkáme se výhry, protože věřit tomu je základ.

Věříš, že můžete sérii ještě zdramatizovat? Co bude klíčem k tomu, aby se to povedlo?

Kdybych tomu nevěřil, tak bych nemluvil asi tak otevřeně. Nejsme jednoduchý soupeř pro Chodov, jak si většina asi myslí. Pokud se vyvarujeme zbytečných chyb, tak to budou podobně dramatické zápasy jako ten druhý čtvrtfinálový s tím rozdílem, že doma to dotáhneme do vítězného konce!

Víkendové domácí zápasy čtvrtfinálové série:

3. čtvrtfinále ACEMA Sparta Praha vs. FLORBAL CHODOV, sobota 12. března 20:00 Arena Sparta
4. čtvrtfinále ACEMA Sparta Praha vs. FLORBAL CHODOV, neděle 13. března 20:00 Arena Sparta