Z Vinohrad s druhým místem!!

Týden se s týdnem sešel a sparťanské ženy čekal další turnaj, který se nesl v duchu přímého souboje o druhé místo v tabulce. Bohužel, vlivem nemocí, školy a cestování se nám kádr velmi zúžil a sešli jsme ve dvanácti hráčkách

FBC Kralupy nad Vltavou -  AC Sparta Praha 1:5

branky: 2xKristýna Koutenská, Michaela Hrubá, Magdaléna Železná, Barbora Houšková

Bylo nám naprosto jasné už před zápasem, že nás nebude čekat rozhodně lehký zápas v přímém souboji o druhé místo v tabulce. Jenomže jsme to byli my kdo otevřel skóre zápasu, a tak jsme odcházeli po první třetině s jednobrankovým vedením. Bohužel, po chybě v obraně soupeř ihned na začátku druhé třetiny vyrovnal. Na konci druhé třetiny nás podruhé v zápasu dostala do vedení Kristýna Koutenská a navíc nám nabídl soupeř  TS, které jsme bohužel neproměnili, a tak jsme si do třetí třetiny vzali přesilovou hru a jednobrankové vedení 1:2. Nabídnutou přesilovou hru jsme proměnili ihned na začátku a poprvé v zápase jsme tak vedli o dvě branky. Další dvě branky jsme se rozdělili rovnoměrně na zbytek času, nepřipustili tak žádné drama a mohli se radovat ze tří bodů a průběžného druhého místa v tabulce.

AC Sparta Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady "C" 3:3

branky: Michaela Tomášů, Michaela Hrubá, Barbora Houšková

Druhý zápas byl velkou neznámou, a jelikož domácí Sokolnice posílené o hráčky z A/B-mužstva si jistě brousily zuby na všechny tři body. Nám bylo jasné, že pokud chceme zůstat druhé i po tomto zápase, musíme ho vyhrát, či teď mohu napsat i remizovat. Již dopředu musím říci, že zápas to byl naprosto skvělý a byla radost na něj koukat. Zápas to byl od první minuty velmi vyrovnaný a po dvou třetinách bylo skóre 1:1. Bohužel v úvodu třetí třetiny jsme to byli my kdo tahal za kratší konec, a domácí hráčky tak odskočily na rozdíl dvou branek. Jenže poté se ukázalo pravé sparťanské odhodlání a během minuty a půl kdy úřadovalo duo Hrubá-Houšková bylo skóre opět vyrovnané na 3:3! Do konce zápasu již branka nepadla a my tak uhájili druhé místo v tabulce.

Na konci článku bych rád holkám poděkoval za bojovný výkon a my se jdeme chystat na další turnaj, který nás čeká za tři týdny v Benešově.