1450316843_IMG_9157.JPG

Z dohrávky s Vinohrady bez bodu!

Sparťany čekala na Vinohradech důležitá dohrávka desátého kola. Z herní převahy a množství šancí, které sparťané měli, vytěžili pouze jeden gól a z Vinohrad tak odjíždějí bez bodů.

Vstup do utkání neměli sparťané vůbec špatný. Svého soupeře dokázali od začátku utkání zatlačit na jeho polovinu, ale z vytvořených šancí nedokázali žádnou využít. Už při svém druhém střídání byl blízko gólu mladík Krejča, ale trefil pouze tyč. Hned v následujícím střídání nastřelil Vrána břevno. I nadále měla Sparta více ze hry, ale z gólu se radoval soupeř. Na začátku sedmnácté minuty tečoval nenápadnou střelu domácího Gregora jeden ze sparťanských obránců a Beneš už nestačil zareagovat. Sparťané však ze své úročné hry nepolevovali a Vinohrady dál tlačili. Odměnou jim na konci osmnácté minuty bylo vyloučení domácího Stuchlíka. Ovšem ani výhoda jednoho muže v poli ke gólové radosti nevedla a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Vinohrady. K první třetině Marvánek říká: „Utkání jsme začali velice dobře, vypracovali jsme si množství šancí, ale nic z toho neskončilo gólem. S koncovkou máme v současné době obrovský problém. Místo toho, abychom vedli 4:0 a zápas byl v naší režii, tak dostaneme smolný gól a hned taháme za kratší konec.“

Druhá třetina už byla o poznání vyrovnanější než ta první. I tak vstup do ní patřil opět sparťanům, když se hned na jejím začátku do dobré příležitosti dostal Časar, bohužel však nemířil přesně. Sparťané dále drželi míček na svých holých více než domácí, ti však hrozili z nebezpečných brejků, při kterých sparťany svými zákroky držel gólman Beneš. Ve druhé části měli sparťané dvě přesilové hry. Žádnou z nich, přes řadu dobrých příležitostí, využít nedokázali. „Ve druhé třetině měl tentokrát i soupeř nějaké příležitosti, naštěstí je také nevyužil a my zůstali pořád ve hře. Ale ani přesilovky nám ke vstřelení branky nestačili. Asi jsme nebyli před brankou soupeře dostatečně nepříjemní, protože střel a odražených balónů tam bylo opravdu hodně,“ říká Marvánek.

Do poslední třetiny vstupovaly Vinohrady s jednogólovým vedením, které byli sparťané odhodláni smazat. Bohužel jak se jim herně vydařily vstupy do prvních dvou třetin tak vstup do třetí byl pravý opak. Nejprve se ve čtyřicáté čtvrté minutě prosadil z nájezdu domácí kapitán Bína. Minutu po Bínovi přidal další branku Vinohrad Skřivánek. Sparta tedy prohrávala už 3:0. Až třetí branka domácích sparťany opět probrala a ty začali opět útočit. Snížení se sparťané dočkali na konci čtyřicáté osmé minuty, kdy nejprve Časar opět orazítkoval tyč a z následné dorážky se prosadil Vrána. Minutu po vstřeleném gólu sparťané dobře přehráli obranu domácí, ale Kadochova střela znovu skončila pouze na tyči domácí brány. Sparta si vypracovala i další šance, ale Mrkose překonat nedokázala, a tak se opět radovali domácí, za které skóroval podruhé v utkání Skřivánek. Sparta se však šest minut před koncem třetiny ještě nechtěla vzdát a nadále se tlačila do útoku. Po rozehrané standardce se k míči dostal Marvánek, ale také on po své střele slyšel pouze cinknutí tyče. Sparťané to poté ještě zkoušeli s šesti muži v poli, ale gól z toho nevytěžili. Naopak ještě jeden z hole Gregora inkasovali. Z dohrávky desátého kola si tak vítězství 5:1 odnášejí domácí Vinohrady. Své povídání uzavírá Marvánek takto: „Po inkasované brance z nájezdu a gólu na 3:0 to byla už taková křeč. Sice jsme smůlu protrhli, ale s jedním gólem se vyhrát téměř nedá. Nesmíme věšet hlavy a v pátek do toho jít zase naplno!“

Už v pátek tedy čeká sparťany další utkání, kdy se ve "SCHOOL MATCHY" postaví proti FbŠ Bohemians. Jelikož je utkání určeno především základním a středním školám byl jeho začátek stanoven na velmi netradiční čas. Jeho úvodní buly je naplánována na 10:00. Ačkoliv domácím týmem jsou Bohemians, tak se utkání odehraje v naší domácí aréně na Podvinném mlýně! Vstup na "SCHOOL MATCH" je pro všechny fanoušky ZDARMA!

TJ Sokol Královské Vinohrady - ACEMA Sparta Praha 5:1

branky: 17. Lukáš Gregor, 44. Milan Bína, 45. Martin Skřivánek, 54. Martin Skřivánek, 59. Lukáš Gregor - 48. Jakub Vrána; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 132; zásahy brankářů: Karel Mrkos 27 - Martin Beneš 21; po třetinách:1:0, 0:0, 4:1;